Forum
 

Szczot: Musimy wygrać, bo spadniemy

- W Gliwicach zagraliśmy słabo i teraz musimy wygrać ze Śląskiem bo spadniemy z ligi - powiedział dla "Przeglądu Sportowego" Robert Szczot.
» Porażka z Piastem Gliwice stawia was w trudnej, by nie rzec beznadziejnej sytuacji. Dlaczego jest tak źle, skoro w czterech wcześniej rozegranych kolejkach było tak dobrze? 
Robert Szczot: - Każdy z nas, piłkarzy, powinien się uderzyć w pierś i przyznać, że w piątek w Gliwicach nie zrobiliśmy tego, co do nas należało. Wszyscy, bez wyjątku, zagraliśmy słabo. Przede wszystkim nie zrealizowaliśmy założeń taktycznych. Mieliśmy grać wysokim pressingiem, zdusić rywala, ale nie zrobiliśmy tego.

» A zamiast kombinacyjnej gry po ziemi, posyłaliście górne piłki.
- To też nie miało być elementem naszej strategii. Trener Henryk Kasperczak mówił nam, że mamy grać swoje, czyli to, co w poprzednich meczach. A te górne piłki wzięły się stąd, że bramkarz rywali Grzegorz Kasprzik wychodził na dwudziesty metr i kopał piłkę w nasze pole karne. Chcieliśmy szybko odzyskać teren tym samym sposobem. W sumie wyszło na to, że przejęliśmy styl przeciwnika, który moim zdaniem zagrał słabo i niczego nadzwyczajnego nie pokazał.

» W Gliwicach pierwszy raz zagrał pan na skrzydle, choć w ataku spisywał się od początku rundy znakomicie. Może niepotrzebna była ta zamiana?
- Nie odpowiem na to pytanie, bo to może być różnie zinterpretowane. Poza tym nasza porażka nie wzięła się z tego, że ja zagrałem na skrzydle, bo to moja naturalna pozycja na boisku. Ja zagrałem słabo, pozostali także i teraz nasza sytuacja już nie jest nawet dramatyczna, tylko niesamowicie trudna. We Wrocławiu musimy zagrać o całą pulę, bo jak nie wygramy najpierw ze Śląskiem, a potem w kolejnych spotkaniach, to spadniemy z ligi.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online