Forum
 

Sport: Górnik zdołowany

Beniaminek ekstraklasy z Gliwic nie przestraszył się etykietki wczorajszego rywala i odesłał go do Zabrza z pustymi rękami. Piłkarzem Piasta, który posłał drużynę trenera Kasperczaka na deski był Mariusz Muszalik. (...)
Po tym spotkaniu Górnik jest już jedną nogą w I lidze, a Piast coraz bliżej upragnionego utrzymania. - Czuję po tym meczu ogromny niedosyt, ale nie ze względu na wynik, a na postawę naszych zawodników. Zagraliśmy słabe i za mało, jak na ciężar gatunkowy, zdeterminowane spotkanie. To nie napawa optymizmem. W tym momencie już się boję o dalszą egzystencję Górnika w ekstraklasie - mówił smutno po meczu najsławniejszy zabrzański piłkarz, Stanisław Oślizło. (Sport)

Gazeta Wyborcza: W Gliwicach szał, w Zabrzu cisza
Fantastyczny gol Mariusza Muszalika uszczęśliwił Gliwice i pogrążył Zabrze. Po kolejnych śląskich derbach Górnik ma już siedem punktów straty do Piasta. (...)
Pierwsze pół godziny spotkania najzwyczajniej w świecie rozczarowało. Oba zespoły wyglądały na mocno przestraszone i nie angażowały zbyt wielu sił w ofensywę. Pierwszą okazję do zdobycia gola mieli zabrzanie. Piłka po strzale głową Marisa Smirnovsa o centymetry minęła bramkę gospodarzy. Pewnie nikt nie spodziewał się wtedy, że będzie to... ostatnia tak dobra okazja dla górniczej jedenastki. (...)
Plan gospodarzy na drugą połowę był oczywisty - zaciekle się bronić i próbować szczęścia w kontratakach. Ich żelazna obrona okazała się być nie do sforsowania dla zabrzan. Nie pomogła nawet desperacka decyzja trenera Henryka Kasperczaka, by w miejsce obrońcy wpuścić na boisko dodatkowego pomocnika. Górnik był tego dnia po prostu słaby. (Gazeta Wyborcza)

Sports.pl: Historyczne zwycięstwo Piasta, Górnik jedną nogą w I lidze
Mecz z Górnikiem był dla Piasta historycznym wydarzeniem. Po raz pierwszy na stadionie w Gliwicach zagościła ekstraklasa. (...) Górnik w ligowej tabeli zajmuje ostatnie miejsce i z każdym rozegranym meczem wizja spadku zabrzan z ekstraklasy staje się coraz bardziej realistyczna. (sports.pl)

Wirtualna Polska: "Sześć punktów" Piasta, tragedia Górnika
W meczu drużyn walczących o utrzymanie, określanym mianem "spotkania o sześć punktów", Piast Gliwice pokonał Górnika Zabrze 1:0. Zdobyte trzy punkty znacznie zwiększają szanse beniaminka na utrzymanie. Z kolei sytuacja Górnika powoli staje się beznadziejna. Zabrzanie w 22. kolejkach zgromadzili tylko 18. punktów i zajmują ostatnie miejsce w tabeli. (Wirtualna Polska)Redakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online