Forum
 

Spadając z ekstraklasy nie stracą finansowo

Piłkarze z Zabrza, podpisując kontrakty, dobrze zabezpieczyli swoje interesy. Jeżeli nawet Górnik spadnie z ekstraklasy, oni finansowej krzywdy mieć nie będą - czytamy w "Magazynie Sportowym".
Piłkarze Górnika są coraz bardziej sfrustrowani. Mimo, że wiosną grają bardzo przyzwoicie (oprócz meczu z Piastem) ich sytuacja się nie zmieniła. Jak byli na ostatnim miejscu, tak są, a do końca ligi pozostało zaledwie osiem kolejek.

Mniej odporni psychicznie zawodnicy przejrzeli swoje kontrakty, by sprawdzić, co stanie się z ich pensjami w razie spadku. Dodajmy, że pensje są solidne. Najlepsi zarabiają miesięcznie grubo powyżej 40 tysięcy złotych.

Okazało się, że większość ma zapisane w umowie, iż nawet w razie degradacji ich pobory nie ulegną zmniejszeniu. Łatwiej zatem będzie im odejść z klubu. Trudno przypuszczać, by główny sponsor - firma Allianz - płaciła gigantyczne pieniądze pierwszoligowcom. Artykuł z dnia 3 kwietnia 2009.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online