Forum
 

Nowak: Musimy wygrać

W dzisiejszym meczu szczególny dreszczyk emocji dotyczy tych, którzy byli związani z Górnikiem, a są teraz po drugiej stronie barykady - Sebastiana Olszara, Damiana Seweryna, Grzegorza Kasprzika oraz menedżera Janusza Bodziocha i asystenta trenera Józefa Dankowskiego. Ten ostatni jako piłkarz czterokrotnie świętował z Górnikiem mistrzostwo Polski, był też szkoleniowcem zabrzan. Strzegący bramki Piasta Kaprzik jest wychowankiem Górnika. - Ten mecz ma dla mnie szczególne znaczenie. Chcę pokazać, że mylili się ci, którzy ze mnie zrezygnowali - zapowiada bramkarz gospodarzy.

Trener Dariusz Fornalak, gdy prowadził Polonię Bytom przegrał z Górnikiem w Zabrzu aż 0:4. Trzy bramki strzelił wtedy Dawid Jarka, który wskoczył teraz do "18" zabrzan za kontuzjowanego Przemysława Pitrego. W jesiennym spotkaniu Górnika z Piastem było 1:0, a gola zdobył Piotr Madejski. Nim gliwiczanie nie muszą się już przejmować, bo został karnie odsunięty od drużyny Henryka Kasperczaka.

- Mamy już opracowaną taktykę na to spotkanie, ale pierwsi dowiedzą się o niej rywale. I to na boisku, a nie z gazety - z humorem mówi asystent trenera Kasperczaka, Jerzy Kowalik.

Zabrzanie temu meczowi podporządkowali całą przerwę w rozgrywkach ekstraklasy.
- Wiemy, w jakiej jesteśmy sytuacji. Gramy nieźle, a jednak nie opuszczamy ostatniego miejsca w tabeli, bo remisy to zbyt mało, nawet jeśli gra się z Lechem czy Legią. Teraz już musimy wygrać, najpierw z Piastem, a potem ze Śląskiem - zapowiada kapitan Górnika, Sebstian Nowak.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2019 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online