Forum
 

Górnik już porozumiał się z Piastem w sprawie transferu Kasprzika?

Rzadko się zdarza, by w przeciągu kilku miesięcy zespół ligowy przeszedł gruntowną przemianę. Jednak Piast Gliwice i Górnik Zabrze, w porównaniu z rundą jesienną, zmieniły się nie do poznania - czytamy w "Przeglądzie Sportowym". 

Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że drużyn, które we wrześniu rywalizowały ze sobą na Roosevelta już nie ma. Dzisiaj w Górniku może zagrać najwyżej czterech zawodników grających w tamtym meczu. Piast może wystawić pięciu. Pozostałych aktorów pierwszego ligowego pojedynku ekip nie zobaczymy. Sprzedano ich, albo stracili miejsce, bo nie pasują do nowych koncepcji taktycznych. Bo trzeba wiedzieć, że obie śląskie drużyny ubrały się również w nowe taktyczne garnitury.

Beniaminek już nie chowa się za podwójną gardą czekając wyłącznie na kontry. Nie stosuje też ustawienia 4-4-2. Teraz gliwiczanie grają jednym wysuniętym napastnikiem i „podwieszonym pod niego" Marcinem Bojarskim. Zabrzanie też przeszli metamorfozę. Zamiast schematu taktycznego 4-4-1-1 teraz grają taktyką 4-1-4-1. Górnik zagęszcza środek pola co zwiększa skuteczność odbioru piłki. Akcje ofensywne są jednak konstruowane na skrzydłach. Siłą drużyny Henryka Kasperczaka jest gra zespołowa.

Dla Górnika wygrana w tym meczu będzie oznaczała nie tylko przedłużenie nadziei na utrzymanie, ale i znaczne oszczędności. Nieoficjalnie wiadomo, że zabrzanie już dogadali się z Piastem w sprawie transferu bramkarza Grzegorza Kasprzika. Jeśli Piast się utrzyma Górnik zapłaci za niego milion złotych. Jeśli Piast spadnie to cena również spadnie do poziomu 600 tysięcy zł.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online