Koźmiński nie chce limitów w zatrudnianiu zawodników spoza UE

Wejście Polski w maju do Unii Europejskiej nie pozostanie nad Wisłą bez wpływu na wiele dziedzin życia, także na sport. Nie ominie przy tym futbolu, będzie chociażby decydować o kształcie rynku piłkarskiego.
W lipcu PZPN otworzy na nowe okno transferowe. Na pewno szerzej niż dotychczas - polskie kluby piłkarskie będą mogły zatrudniać bez ograniczeń piłkarzy z 25 krajów Unii Europejskiej. A co pozostałymi - z Afryki, Ameryki, z europejskich państw spoza Unii? 
Szef Górnika Zabrze, Zbigniew Koźmiński uważa, iż w polskim futbolu nie powinno być żadnych limitów.

- Dotychczas nie było w środowisku piłkarski mowy na temat jakichkolwiek limitów w zatrudnianiu zawodników spoza UE. Nie występowały z taką kwestią kluby, a na pewno bez konsultacji z nimi takie ewentualne ograniczenia nie powinny być wprowadzane. W Europie różne rozwiązania występują w poszczególnych krajach. Sądzę, że limitów być w Polsce nie powinno i o tym, kogo nasze kluby zatrudniają i kto gra - powinna decydować tylko i wyłącznie czysta sportowa rywalizacja - powiedział prezes Górnika Zbigniew Koźmiński, szefujący jednocześnie Pikarskiej Lidze Polskiej.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online