Urban: Nowy Górnik

» Serce przed takim meczem mocniej bije?
Jan Urban, trener Legii Warszawa: - Na pewno. Górnik to jest „mój” klub, do której mam ogromny sentyment. Co zresztą nie przeszkadzało mi - od kiedy jestem w Warszawie - wygrywać z zabrzanami po naprawdę bardzo dobrej grze. I na to teraz liczę. Sentyment to jedno, dzień dzisiejszy jest jednak najważniejszy. Walczymy o wygraną, jesteśmy w grze o mistrza Polski. To tyle.

» Był pan ostatnio na trybunach stadionu w Zabrzu, kiedy Górnik remisował z Lechem.
- Bardzo dobry mecz, świetne widowisko. Inna rzecz, że kapitalnie ogląda się mecze grane przy wypełnionych trybunach, a stadion w Zabrzu był pełny. Doping też kapitalny, kibic to jest dwunasty zawodnik Górnika. Samo spotkanie? Górnik zremisował pechowo. Lech gra w tym sezonie najlepiej z wszystkich drużyn na wyjazdach, a jednak to zabrzanie byli tego dnia lepsi. Meczu jednak nie wygrali.

» Tak jak Legia. Oba zespoły będą „podrażnione”?
- My na pewno, a Górnik gra pod jeszcze większym ciśnieniem, bo takim zawsze jest ostatnie miejsce w tabeli. Myślę, że remis nie zadowoli nikogo. Na pewno nie nas.

» Rok temu spodziewano się, że w Zabrzu czekać was będzie droga przez mękę, tymczasem był spacer. Z górki.
- Ułożył się nam ten mecz, graliśmy naprawdę dobrze. To historia, nie wracam do niej, bo szczególnie zabrzanie mają dziś zupełnie inną drużynę. Trener Kasperczak wymienił ponad połowę stanu osobowego! Potencjał tej grupy ludzi na pewno jest większy, co Górnik pokazuje wiosną. Moim zdaniem nie spadnie, ale niech zacznie odrabiać straty od kwietnia. Tego zabrzanom od serca życzę.

» - Jak będzie wyglądał piątkowy mecz?
- Górnik pewnie zagra podobnie jak w niedzielę. To dla nas nauka. Nie możemy dać narzucić sobie ich agresywnego stylu. Lech sobie z tym nie poradził. Zostawią nam na boisku mało miejsca, ale to już nasz problem, by kreować akcje ofensywne i radzić sobie w ataku pozycyjnym. Astiz i Choto muszą uważać na Szczota. Arboleda miał z nim dużo problemów.

» Skład Legii?
- Nie powinno być większych zmian. Mam zaufanie do ludzi, na których stawiam, niezależnie od meczu z Jagiellonią. Na pewno nie będzie problemu zmęczenia drużyny Pucharem Polski. Przeciwko Stali Sanok graliśmy mocno zmienionym składem. Niestety, straciliśmy Marcina Komorowskiego. Stanowczo za dużo mamy kontuzji.

» Mecz kolejki?
- Dla nas i dla nich na pewno. Kiedyś, za „moich” czasów” były to derby Polski i wierzę, że te czasy wrócą, a Górnik odbuduje swoją wielkość.

» Tylko oprawa meczu będzie nieco inna...
- Na remont stadionu i jego obecną pojemność nie mamy wpływu. Jest przebudowa, trzeba się z tym pogodzić. I chciałbym by kibice byli z Legią na dobre i na złe. Co więcej mogę powiedzieć?

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online