Budowniczy

Obecność Waldemara Fornalika w gronie nominowanych na trenera roku w plebiscycie "Trybuny Śląskiej" budzi kontrowersje, ale redaktorzy gazety uznali, że pracę trenera Górnika - choć może niezbyt efektowną - należy docenić.
Ubiegły rok nie obfitował w wielkie sukcesy zabrzan, ale trzeba zauważyć, że wiosną górnicy bardzo szybko i bez problemów zapewnili sobie ligowy byt. Ostatnie mecze, co prawda zepsuły obraz, ale fakt pozostaje faktem - trudno od piłkarzy wykrzesać motywację, gdy nie grozi im ani spadek, ani walka o najwyższe zaszczyty. 
Latem na Roosevelta nastąpiła prawie całkowita wymiana kadr. Z zespołu odeszła spora grupa doświadczonych piłkarzy decydująca o obliczu jego gry. Przed Fornalikiem stanęło trudne zadanie zbudowania zupełnie nowej drużyny, a jego skala trudności jeszcze wzrosła, gdy okazało się, że po części trzeba będzie ją oprzeć na piłkarzach z zagranicy. I 41-letni szkoleniowiec wyszedł z tego obronną ręką.

Górnik miał znakomity start, słaby środek i jeszcze lepszy niż początek finisz jesieni. W efekcie zabrzanie uplasowali się na 7 miejscu z niewielką stratą do miejsca gwarantującego grę w Pucharze UEFA. Spora w tym zasługa szkoleniowca, który umiejętnie poukładał różnorodne puzzle. Gra drużyny nie raz jednak zawstydzała zabrzańskich fanów, co ci dali odczuć także Fornalikowi.

Wiosna będzie kolejnym egzaminem także dla trenera. W drużynie znowu dojdzie do kilku personalnych roszad, a Fornalik otoczył się nowym sztabem pomocników także z zagranicy. W grudniu szkoleniowiec przebywał na stażu we włoskich klubach Brescia i Udinese. Zobaczymy, co z tego wszystkiego wyniknie.

Sylwetka
Waldemar Fornalik - ur. 11 kwietnia 1963r. w Myślenicach. Jako piłkarz związany tylko z jednym klubem: chorzowskim Ruchem, z którym w 1989 roku zdobył ostatnie dla "niebieskich" mistrzostwo Polski. W 1994 zakończył piłkarską karierę i rozpoczął szkoleniową. Terminował u Edwarda Lorensa i Oresta Lenczyka jako asystent w Poloni Bytom, Ruchu Chorzów, Wiśle Kraków i Górniku Zabrze. Pierwszą samodzielną pracę podjął w Bytomiu, a od 2001 prowadzi Górnika Zabrze.

źródło: Trybuna Śląska
nadesłał: BrunoRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]