Smuda: Czeka nas niesamowita walka

Wiele wskazuje na to, że Lech Poznań zagra w Zabrzu z Górnikiem w najsilniejszym składzie.
"Po ostatnim meczu rywale wrócili na ostatnie miejsce, ale na pewno nie będą chcieli na nim zakończyć rozgrywek. Czeka nas niesamowita walka" - uważa trener poznańskiego zespołu Franciszek Smuda. 

Gdy lider tabeli przyjeżdża do ostatniego zespołu, teoretycznie faworyta nie trudno wskazać. Szkoleniowiec Kolejorza Franciszek Smuda przestrzega jednak przed takimi rozważaniami. "Wiosną zespoły walczące o utrzymanie grają zdecydowanie bardziej zdeterminowane niż jesienią. Po prostu teraz niemal każdy mecz jest dla nich o być albo nie być. A my traktujemy to jak spotkanie decydujące o mistrzostwie Polski" - powiedział Smuda.

Trener lechitów cieszy się, że chorzy i kontuzjowani zawodnicy wracają do zdrowia. Semir Stilić i Ivan Turina nie mogli zagrać przeciwko Jagiellonii Białystok z powodu silnego przeziębienia. Mniej lub bardziej poważne urazy po meczu z białostocczanami zgłaszali Ivan Djurdjević, Anderson Cueto, Hernan Rengifo i Jakub Wilk. Sztab medyczny Lecha stanął jednak na wysokości zadania. "Wszyscy powoli wracają do treningów. Wiele wskazuje na to, że w Zabrzu prawdopodobnie zagramy w najsilniejszym składzie" - podkreślił szkoleniowiec lidera ekstraklasy.

Pojedynek Górnika z Lechem to także starcie wielkich osobowości trenerskich - Henryka Kasperczaka i Franciszka Smudy. Szkoleniowiec poznaniaków pytany o relacje z Kasperczakiem, zażartował: "Mogę powiedzieć, że jesteśmy przyjaciółmi. Kiedyś dostał po mnie dobry zespół (Kasperczak przejął w 2002 roku Wisłę Kraków po zwolnieniu Smudy), a takie rzeczy robi się tylko dla kolegi. Teraz mam kolejny dobry zespół dla niego".

Statystyki przemawiają za Lechem. Poznaniacy wygrali ostatnie dziewięć spotkań z Górnikiem, a obecnie legitymują się sześcioma ligowymi zwycięstwami z rzędu.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]