Górnika test prawdy z Lechem

Mecz z Lechem Poznań będzie testem prawdy dla wizji trenera Henryka Kasperczaka, ale i też dla sprowadzonych w zimie piłkarzy - pisze "Przegląd Sportowy".
Odkąd firma Allianz została sponsorem strategicznym Górnika Zabrze w klubie mówi się o odbudowaniu dawnej potęgi. Wiadomo, że wyznacznikiem siły i prawdziwej wartości zespołu są wyniki osiągane w meczach z czołowymi zespołami.

W polskiej lidze mamy wielką czwórkę - Wisła, Legia, Lech, Polonia Warszawa, czyli dawny Groclin. Na Roosevelta, już w poprzednich rozgrywkach, do meczów z tymi drużynami przykładano wielką uwagę. Mówiono, że te starcia pokażą, w jakim miejscu znajduje się Górnik. Niestety zespół, akurat w tych spotkaniach, wypadał bardzo słabo.

W sezonie 2007/08 zabrzanie w potyczkach z najlepszymi drużynami ekstraklasy zdobyli tylko punkt. Bilans bramkowy też był tragiczny - 3 gole zdobyte i 18 straconych. Jesienią niewiele się w tej materii zmieniło. Mocarze znowu bili Górnika. Wyjątkiem był remis z Wisłą, bo już w meczach z Legią, Lechem i Polonią skończyło się na zerowej zdobyczy punktowej i bramkowej. Po stronie strat pojawiła się natomiast cyfra 8, bo tyle goli stracił Górnik w tych konfrontacjach.

Zimą jednak zrobiono wiele, by ten stan rzeczy zmienić. Wydano kilka milionów na transfery i kontrakty nowych graczy. Kupowano nie zważając na cenę. Chodziło o to, by sprowadzić najlepszych, a nie tylko takich, za których trzeba mało płacić. Pozostaje pytanie czy Górnik, który ma składzie Damiana Gorawskiego, Roberta Szczota, Pawła Strąka, Mariusza Przybylskiego i Adama Banasia, to już zespół gotowy na wymianę ciosów i równorzędną walkę z Lechem. Kibice chcą poznać odpowiedź na to pytanie. Tylko tak można wytłumaczyć fakt ogromnego zainteresowania meczem.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]