Kowalik: Lecha mamy rozpracowanego

Niedzielny mecz Górnika z Lechem to konfrontacja dwóch najbardziej utytułowanych trenerów ligi - Henryka Kasperczaka i Franciszka Smudy. Obaj maja na koncie zdobywane mistrzostwa Polski, obaj są cały czas wymieniani jako kandydaci do objęcia posady trenera reprezentacji kraju po odejściu z tego stanowiska Leo Beenhakkera. 
Dziś jednak cele Kasperczaka i Smudy są diametralnie inne. Poza tym, że obaj bardzo potrzebują punktów. Ten pierwszy do opuszczenia szesnastego miejsca w tabeli, a Smida do utrzymania prowadzenia ligowej stawce. W każdym razie zapowiada się niezwykle ciekawa konfrontacja drużyn grających podobnym ustawieniem, czyli 4-5-1.
- Lech rozegrał tej wiosny najwięcej spotkań o stawkę, w których musiał pokazać wszystko co najlepsze jest dziś w tym zespole - przyznaje drugi trener Górnika, Jerzy Kowalik. - Wiemy jak grają, mamy rozpracowanego każdego ich piłkarza. Trener Kasperczak oglądał mecz w Bełchatowie, nasz człowiek widział spotkanie z "Jagą". ważniejsze będzie to, jak my zagramy przeciwko Lechowi. Pierwsza rzecz do wyeliminowania to błędy w defensywie, po jakich strzelała nam bramki Arka. Teraz rywal jest jeszcze lepszy i na pewno wykorzysta każdy prezent - kończy Kowalik.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]