Forum
 

Prawa strona po rudzku

- Mecz Górnika po raz drugi z rzędu pokaże Canal Plus. Podobnie jak kolejne mecze z Legią i Lechem, co oznacza cztery transmisje z rzędu. Podobnie było jesienią ubiegłego roku, jednak powtórka nie jest w Zabrzu mile widziana. Wtedy po remisie z Ruchem, Górnik trzy kolejne mecze przegrał. 

- Na prawej stronie obrony pauzującego za kartki Grzegorza Bonina zastąpi młody Mariusz Gancarczyk, co będzie oznaczało prawą stronę boiska złożoną z piłkarzy pochodzących z Rudy Śląskiej. Także Damian Gorawski, zdecydowanie starszy i bardziej doświadczony pochodzi z tego miasta. Na ławce zostaje trzeci gracz Rudy, czyli Adam Danch.

- Już wczoraj poza karnetami sprzedano ponad 3000 biletów na dzisiejszy mecz, co oznacza, że na piątek pewna była blisko 10000 widownia. - W piątek kasy otwieramy o 12.00 i spodziewamy się kompletu. Tej wiosny możemy gościć na naszym stadionie 17000 widzów - deklaruje Krzysztof Maj, dyrektor ds. marketingu Górnika.

- Zabrzańską przeszłość ma Andrzej Bledzewski, w drugiej połowie lat 90-tych zdecydowany numer jeden w bramce Górnika. Stracił w niej miejsce po przyjściu Piotra Lecha. Dziś zacznie mecz raczej na ławce rezerwowych.

- Maciej Scherfchen nie zagrał przeciwko zabrzanom przed tygodniem, bowiem w lutym opuścił Ruch Chorzów. Jeżeli będzie zdrowy wystąpi przeciwko zabrzanom dziś, drugi raz w tym sezonie na Roosevelta. Dodajmy, że jesienią na stadionie w Zabrzu zagrali też Robert Szczot (wtedy „Jaga”) i Adam Banaś, grający w Piaście. Obaj swoje mecze wtedy przegrali po 0:1, a dziś są piłkarzami Górnika.

- Górnik w lidze wygrał dwa kolejne mecze do zera. Statystyka mało imponująca, ale w wypadku zabrzan z tego sezonu najlepsza. Co ciekawe, obie wygrane zapewniły Górnikowi strzały z rzutów wolnych. Przeciwko Jagiellonii trafił Dariusz Kołodziej, a w Chorzowie Adam Banaś.

- Arka w tym sezonie na wyjeździe wygrała tylko jeden mecz, 23 sierpnia z Piastem w Wodzisławiu. W pięciu ostatnich nie strzeliła goli, za to przed przegraną 0:3 z Białymstoku potrafiła cztery raz zremisować po 0:0. W tym dwa razy na Śląsku. Z Ruchem i Odrą Wodzisław.

- Trzy ostatnie mecze z Arką Górnik przegrał do zera. Było 0:1, 0:3 i 0:2.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online