Przegląd Sportowy: Kibice Górnika mają nowego ulubieńca

Kibice Trójkolorowych są zadowoleni z tego, co w swym pierwszym występie pokazał Robert Szczot, najdroższy piłkarz kupiony przez zabrzański klub w tegorocznej przerwie zimowej - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".
Piłkarz zagrał w Wielkich Derbach Śląska w ataku Górnika. Co prawda gola nie strzelił i oddał dwa niezbyt groźne strzały, ale kibice są nim zachwyceni. "Gladiator" - tak właśnie od soboty fani zabrzan mówią o Szczocie.

- Oglądałem mecz Ruchu z Górnikiem z szalikowcami, więc z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że oni zakochali się w "Szczociku" na zabój - mówi Jacek Wiśniewski, były zawodnik Górnika.

Czym Szczot zasłużył sobie na uwielbienie? - Sercem. Robert stoczył z piłkarzami Ruchu niemal walkę wręcz. Chorzowianie nie potrafili mu odebrać piłki, bo dobrze się zastawiał i świetnie kiwał. Poza tym można było zauważyć, że dobrze gra tyłem do bramki. Często również zbiegał na boki robiąc przy tym dużo zamieszania w zespole Niebieskich. Ale też i miejsce dla zbiegających ze skrzydeł Damiana Gorawskiego i Przemka Pitrego. Grał więc nie tylko efektownie, ale i bardzo mądrze - podkreśla Wiśniewski.

Szczot miał prawo obawiać się debiutu w barwach Górnika. Przecież było wiadomo, że na niego będą zwrócone wszystkie oczy nie tylko fanów Górnika. W końcu zabrzanie zapłacili za niego 1,75 mln zł. Gdyby więc wypadł poniżej oczekiwań, to nikt nie zostawiłby na nim suchej nitki.

Szczot jednak wytrzymał presję, choć, jak sam powiedział, było ciężko, bo rywale cały czas skrobali go po piętach. - W zasadzie to był mecz, w którym trudno było pokazać coś poza zaangażowaniem i walką. Nie było mowy o finezyjnych zagraniach - przyznał nowy napastnik zabrzan.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online