Minęło dwanaście miesięcy

Dokładnie dziś mija rok od pierwszych po wieloletniej przerwie derbach Ruchu z Górnikiem rozegranych na stadionie Śląskim. Co było lepsze, co było gorsze, co było... inne? Przy okazji tak wielkiego święta zawsze będą pojawiały się porównania do tego co pierwsze. 

Podobna była frekwencja. Wtedy na trybunach siadło może 3000 widzów więcej, ale tez trzeba pamiętać, że znacznie więcej biletów dostali kibice z Zabrza. W każdym razie frekwencja nie zawiodła i póki nie powstaną w Polsce nowe, większe stadiony, ta z Chorzowa jest po prostu niezagrożona.

Niestety, zdarzył się incydent w przerwie meczu, kiedy ponad 100 ubranych na niebiesko kibiców szukało czegoś na murawie. Rok temu pod tym względem było wzorowo, cała Polska była pod wrażeniem zachowania fanów na Wielkich Derbach Śląska. Niby incydent, niby skromna liczba osób z tych, które przyszły na mecz, ale niedosyt i niesmak jest. Mogło być naprawdę idealnie.

Inny był oczywiście wynik, choć pierwsza połowa podobnie jak rok temu zakończyła się remisem. Wtedy spotkanie na pewno było bardziej dramatyczne i stało na wyższym poziomie. I toczyło się pod dyktando Ruchu, który w 2008 roku wygrał jedną bramką absolutnie zasłużenie. Jak w sobotę Górnik.

Lepsza okazała się pogoda. Choć zima nas nie rozpieszczała, w dniu meczu było naprawdę ok. Trzy stopnie plus, bez wiatru i opadów. Rok temu generalnie nie było zimy, jednak w dniu derbów padał śnieg z deszczem i było bardzo nieprzyjemnie.

Przed meczem też było nieco inaczej. Wtedy miała wszystkich rozgrzać do czerwoności Doda, z czego niewiele wyszło. Lepiej ja oglądać niż słuchać, a to na Stadionie Śląskim nie jest takie proste. Doda oglądana z ponad 100 metrów nie działa na wyobraźnię. Teraz był zespół Pieśni i Tańca "Śląsk", czyli było swojsko. A dziewczyny też piękne...

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online