Wielkie Derby już nigdy nie odbędą się zimą?

Krzysztof Smulski był drugim obserwatorem derbów z ramienia PZPN. Był na meczu przed rokiem, widział na własne oczy co działo się na trybunach w sobotę.
» Generalna ocena?
- Czuje ogromny niedosyt. Myślę o sytuacji z przerwy meczu, kiedy grupa kibiców Ruchu przerwała ogrodzenie, wbiegła na murawę i zaczęła bójkę z ochroną. Takie coś nie ma prawa się zdarzyć. Jestem w szoku, bo z kibicami Ruchu nie było żadnego problemu od meczu z ŁKS w 2004 roku. Byłem przekonany, że poczują się gospodarzem meczu, wezmą na siebie odpowiedzialność za atmosferę spotkania. Dla mnie takie zachowanie jest trudne do wytłumaczenia, tym bardziej w perspektywie Euro 2012. Przecież wszystkim nam zależy na tym, by mistrzostwa odbyły się na Śląsku. Szkoda, że przywódcom kibiców Ruchu nie udało się wpłynąć na wszystkich fanów. Wina fanów Ruchu jest bezsporna.

» Było zagrożenie przerwania meczu?
- Nie. Delegat podjął jedyną słuszną decyzję, mecz oczywiście powinien być kontynuowany. Większe konsekwencje przyniosłoby jego przerwanie. Ochrona zachowała się świetnie, na szczęście rozsądek zwyciężył wśród kibiców Górnika, którzy zostali na miejscach.

» Odpalone race się panu podobały?
- Nie ma znaczenia, czy mnie się podobały. Chwalę ochronę za zachowanie w przerwie, kiedy szybko przywrócili porządek, ale nie można dopuścić, by na stadion wniesiono kilkaset rac. Kary będą bardzo wysokie i nieuniknione.

» Zachowanie kibiców przed i po meczu?
- Po spotkaniu było spokojnie, choć więcej wie na ten temat policja. Przed meczem były różne incydenty. Zbyt wielu fanów Górnika było „pod wpływem”, a to zawsze jest problem.

» Generalny wniosek?
- Wydarzenia z przerwy meczu psują ogólne wrażenie. Wiem jedno i to będę apelował do Ekstraklasy. Taki mecz już nigdy nie może odbyć się w zimie. Nie ma takiej możliwości, by nawet 1000 osób odśnieżyło w luty stadion, jeżeli oczywiście jest zima. Kubatura obiektu jest ogromna. Kulki z lodu to broń, przed którą ochrona broniła się tarczami. Zagrożeni byli też piłkarze. Na szczęście zaczyna się budowa na „Śląskim” zadaszenia. Powinno być łatwiej.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online