Gorawski: Będę walczył o zwycięstwo Górnika

Dla Damiana Gorawskiego wizyta w Tychach była podróżą sentymentalną. Tu bowiem zawodnik pozyskany przez zabrzan zaczynał swoją przygodę z wielką piłką. 12 lat temu debiutował w polskiej ekstraklasie, wchodząc w 64 minucie na boisko za Krzysztofa Bizackiego w wygranym przez Ruch Chorzów 3:0 wyjazdowym spotkaniu z Sokołem Tychy. W sobotę Gorawski spotkał się z Bizackim jako rywal, ale jeszcze większe wyzwanie czeka go w sobotę, kiedy w barwach Górnika wybiegnie przeciwko Ruchowi. - Kiedy zaczynałem grać w lidze, w barwach Ruchu, taka myśl, że będę grał w Chorzowie jako zawodnik Górnika nie przyszła mi nawet do głowy – twierdzi Damian Gorawski. - Wybrałem Zabrze, bo tu jest trener Henryk Kasperczak, któremu wiele zawdzięczam z czasów pracy w Wiśle Kraków. Ale również dlatego, że Górnik ma ciekawe plany na przyszłość, zbudowania silnej drużyny, która za parę lat powalczy o mistrzostwo Polski.
Jako piłkarz Ruchu Damian Gorawski trzy razy podejmował zabrzan w Chorzowie. Dwa razy cieszył się ze zwycięstwa (2:1 2.10.199 i 3:2 17.03.2001 – zdobył gola), a raz zanotował remis (0:0 3.08.2002). - Cieszę się, że mój debiut w Górniku wypada w takim właśnie meczu – wyjaśnia „Gora”. - Wielkie Derby Śląska. 40 tysięcy widzów, prawdziwe święto futbolu. Czekam na ten mecz i nie obawiam się wyzwisk ze strony kibiców Ruchu. Nie zrobią na mnie wrażenia. Skupię się na piłce i będę walczył o zwycięstwo Górnika.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]