Kolonia zabrzan w Tychach

W dzisiejszym spotkaniu kontrolnym pomiędzy tyskim GKS-em, a BKS-em Bielsko-Biała (3:5 dla bielszczan) w drużynie z Tychów zagrała czwórka najlepszych zawodników młodzieżowej drużyny Górnika: Dawid Gajewski, Bartłomiej Maciejewski (strzelił dwa gole), Damian Furczyk i Wojciech Popiel. Ponadto w barwach GKS-u zagrała trójka byłych piłkarzy Górnika: Dawid Ambroziak, Tomasz Wawrzyniak i Marcin Ziaja.
Okazuje się jednak, że na wyżej wymienionych nie kończy się lista eks-zabrzan w Tychach, bowiem w rozegranym również w dniu dzisiejszym meczu pomiędzy GKS-em a Górnikiem Zabrze w barwach gospodarzy zagrało aż sześciu byłych zabrzan: Marcin Suchański, Sylwester Dębowski (5 ligowych meczy w Górniku), Tomasz Wawrzyniak, Krystian Odrobiński, Marcin Ziaja i Jarosław Zadylak (38 ligowych meczy w barwach Górnika w latach 1994/1996). Ten ostatni nie krył zresztą sympatii dla Górnika: - Jak tylko dowiedzieliśmy się od trenera, że gramy z Górnikiem to byliśmy tym faktem zachwyceni. Taka firma przyjechała do Tychów, że byliśmy niesamowicie zmobilizowani do walki. To był dla nas niesamowity zaszczyt. Moim zdaniem zabrzanie, do których mam wielki sentyment, utrzymają się w Ekstraklasie. Taka firma nie może spaść z ligi - powiedział Zadylak dla oficjalnej strony klubu.

źródło: własne / MartenRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]