Forum
 

Koźmiński: Pełna aprobata

Zbigniew Koźmiński, prezes Górnika Zabrze i Piłkarskiej Ligi Polskiej w roli zaproszonego gościa obserwował obrady prezesów II ligi. Przed spotkaniem stwierdził: - Z moich informacji wynika, że 90 proc. klubów I ligi nie będzie chciało powiększenia ekstraklasy już latem tego roku. Dlaczego? Nikt nie chce dzielić się kasą z Canal+, bo w klubach potrzebna jest każda złotówka. Jesteśmy za, ale od sezonu 2005/06. » Wysłuchał pan, co II-ligowcy mają do powiedzenia. Jakie wnioski?
- Pomysł jest ciekawy i w tym wszystkim znalazł się jeden bardzo ważny argument, który może, powtarzam może, przekonać kluby I ligi do powiększenia ekstraklasy już teraz. Drugoligowcy zaproponowali, by pieniądze przeznaczone dla beniaminków podzielono na cztery awansujące kluby. Nikt z zespołów, które w lidze zostają, nie straciłby więc nawet grosza. Skoro tak, to możemy rozmawiać. Od początku nie było dla nas wątpliwości, że liga jest za mała. Pomysł z 14 zespołami po prostu się nie sprawdził i trzeba tą sytuację poprawić. Pytanie tylko, kiedy.
» Co więc teraz?
- 23 stycznia spotkają się w Warszawie prezesi I ligi i podejmiemy wówczas decyzję, czy podpisujemy się pod pomysłem II-ligowców, czy też nie. Dodam, że aprobata musi być jednomyślna. Wystarczy, że jeden klub powie "nie" i idea upadnie. Mamy ponad tydzień czasu i będziemy sondowali, co na to środowisko. Trenerzy, piłkarze, działacze, a także Canal+, który daje pieniądze. Potem musiałby się zająć tym zarząd, który może decyzję o powiększeniu ligi podjąć. Nawet w trakcie trwania rozgrywek, skoro byłaby na to pełna aprobata środowiska.
» Pana zdaniem Canal+ będzie zadowolony?
- Trudno za nich odpowiadać, ale raczej powinien. Od dłuższego czasu widzimy, że są w II lidze kluby, które powinny nadać ekstraklasie kolorytu i podnieść poziom. Pogoń, czy Cracovia - to kluby z tysiącami fanów, tradycjami i ogromnym potencjałem. Kto takich nie chce?
» Co w takim razie na ten pomysł mówi Górnik Zabrze?
- Jako prezes klubu wypowiem się ostatni na warszawskim spotkaniu. Na razie wysłuchaliśmy, co mają do powiedzenia II-ligowcy i z wieloma z tych argumentów trudno się nie zgodzić. Za dwa tygodnie pewnie będziemy wiedzieli dużo więcej.

Rozmawiał Dariusz Czernik

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online