Przetarg rozstrzygnięty

Przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy Stadionu Miejskiego im. Ernesta Pohla w Zabrzu został rozstrzygnięty. Władze miasta za najkorzystniejszą uznały ofertę konsorcjum składającego się z trzech podmiotów.
W skład wspomnianego konsorcjum wchodzą: GMT Sp. z o.o. z Mysłowic, Karpla Konsalting Sp. z o.o. z Krakowa i Z.R.B. Sarbud s.c. ze Szczawnicy. Jeśli wyniki przetargu nie zostaną oprotestowane, jak również nie pojawią się inne przeszkody proceduralne, pod koniec roku miasto będzie mogło ogłosić kolejny przetarg, tym razem dotyczący pierwszej części modernizacji stadionu. Przypomnijmy, że zabrzański obiekt będzie przebudowywany w oparciu o projekt architektoniczny autorstwa Andrzeja Wiszowatego i Macieja Wójtowicza. Zakłada on budowę stadionu na 31 tysięcy miejsc.
- My do poniedziałku czekamy na ewentualne protesty - mówi wiceprezydent Zabrza, Krzysztof Lewandowski. - Jeśli ich nie będzie to podpiszemy stosowną umowę. W innym wypadku musimy poczekać. Wybrana przez nas oferta jest znacznie tańsza od innych, co jest bardzo istotną sprawą. Zwycięska firma ma duże doświadczenie na rynku, opracowywała między innymi projekt stadionu we Wrocławiu. Jak również innych obiektów sportowych. Mam nadzieję, że pod koniec, ewentualnie na przełomie roku ogłosimy przetarg pierwszej części modernizacji naszego stadionu.

źródło: gornikzabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]