Gierczak się broni

Pisaliśmy już o kulisach przejścia Piotra Gierczaka z Górnika Zabrze do Garbarni Szczakowianki Jaworzno. Klub z Zabrza miał zgodzić się na skrócenie kontraktu, ale pod warunkiem przeprowadzki Gierczaka do Górnika Łęczna. Napastnik, wbrew ustaleniom działaczy wybrał ofertę Szczakowianki, przejeżdżając do Jaworzna z zaświadczeniem o swej wolności. W Górniku twierdzą, że Gierczak zabrał ten dokument bez ich wiedzy i nazywają postępek złodziejstwem. Piłkarz wysłał jednak list do "Dziennik Zachodniego", w którym przedstawił swe stanowisko. 
Oświadczenie
W związku z pojawiającymi się doniesieniami prasowymi dotyczącymi okoliczności mojego transferu oświadczam, iż nikogo nie oszukałem i nie wywierałem na nikim presji psychicznej ani fizycznej, aby zdobyć dokument, który należał tylko i wyłącznie do mnie.
Rozwiązaliśmy kontrakt za porozumieniem stron z SSA "Górnik Zabrze", ponieważ klub dawał mi jasno do zrozumienia, że jestem osobą niepożądaną w zespole oraz za zrzeczenie się zaległości finansowych klubu wobec mnie w wysokości mojego półrocznego kontraktu z SSA "Górnik Zabrze".
Dokument, który rzekomo zabrałem z faksu klubowego, jest moją własnością! Dokument o zaległościach finansowych, jakie zobowiązał mi się klub wypłacić otrzymałem osobiście od pana prezesa Koźmińskiego, natomiast "Porozumienie" o rozwiązanie kontraktu przy mnie pan przez Koźmiński polecił wydać pracownicy działu księgowości, która to zrobiła.
Jeśli ktoś uważa, że piłkarzem można handlować jak "żywym towarem", to przypominam, że czasy niewolnictwa się już dawno zakończyły.
Proszę mi nie odbierać prawa do swobodnego wyboru pracodawcy, nie muszę więc tłumaczyć nikomu, dlaczego podjąłem taką a nie inną decyzję. Zaznaczam, że od dłuższego czasu prowadziłem osobiście lub przez mojego menedżera wiele rozmów z moimi potencjalnymi pracodawcami, lecz złożyłem podpis pod umowę ze Szczakowianką Jaworzno, bo taką podjąłem suwerenną decyzję.

Z poważaniem
Piotr Gierczak

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online