Forum
 

Choroba dopadła trenerów Górnika

W hotelu, który na Cyprze zajmuje Górnik mieszka kilka innych klubów Europy środkowo-wschodniej. Między innymi Slovan Liberec i Brno, a od wczoraj także Lokomotiv Sofia, prowadzona przez doskonale znanego w Polsce Dragomira Okukę. Wczoraj hotel opuścili piłkarze Dynama Mińsk. Pierwotnie był nawet pomysł, by jedenastka z Białorusi była jednym z przeciwników Górnika. 
W ekipie nikt nie narzeka na kontuzje, wszyscy piłkarze są zdrowi. Nie można tego powiedzieć o kadrze szkoleniowej. Trenerzy w komplecie są „na antybiotykach”. Z wysoką temperaturą i silnym kaszlem. Jak przyznaje drugi trener zabrzan, Jerzy Kowalik, chorobę przywieźli jeszcze z Tunezji i do tej pory nie potrafią się jej pozbyć. - Na szczęście piłkarze są bardziej odporni.
W jakim składzie wyjdzie dziś na boisko Górnik? Dodajmy, że jeszcze rano zabrzan czeka wizyta w siłowni, tak więc cały dzień nie będzie podporządkowany grze z Serbami. W bramce powinien zacząć mecz Sebastian Nowak, w obronie na pewno zabraknie przebywającego z kadrą Michała Pazdana. Na prawej pomocy powinien zadebiutować w Górniku Damian Gorawski. Zagadki? Obsada lewej pomocy, gdzie o miejsce rywalizują Piotr Madejski, Przemysław Pitry i Robert Szczot. Ten ostatni może też zagrać jako jeden wysunięty napastnik. Tomasza Zahorskiego na Cyprze nie ma, a jedynym rywalem wydaje się być Dawid Jarka. Ofensywny pomocnik? Dziś wieczorem trener Henryk Kasperczak po raz kolejny odkryje karty, bo też po licznych zmianach w kadrze, wyjściowa jedenastka Górnika to wciąż spora niewiadoma. - Od początku nie kryliśmy, że na Cyprze sparingi będą bardzo istotne już w kontekście ligi. Zaczynamy od bardzo silnego rywala, a gramy bez trzech kadrowiczów. Myślę, że wszyscy piłkarze wyjdą na boisko, czyli siedemnastu zawodników pola i dwóch bramkarzy - zdradza Kowalik.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online