Piotrowicz: Jestem trenerem, nie urzędnikiem

Rozmowa z Markiem Piotrowiczem, byłym asystentem trenera Górnika Zabrze Waldemara Fornalika.
» Jako przyczynę rozwiązania z panem umowy prezes Górnika Zbigniew Koźmiński podał niezaakceptowanie przez pana nowych warunków pracy. Na czym ów brak zgody polegał?
- Kiedyś przystałem na pełnienie w Górniku pewnych obowiązków administracyjnych. Po Nowym Roku okazało się, że miałbym je wykonywać w jeszcze większym zakresie niż dotychczas. Nie odpowiadało mi to, tym bardziej, że ja czuję się trenerem, nie urzędnikiem. Odmówiłem. Wobec tego prezes nie widział możliwości dalszej współpracy. » Ale umowę rozwiązuje pan za porozumieniem stron. Czyli dogadał się pan z prezesem Koźmińskim?
- Zawarliśmy ustną umowę w sprawach finansowych.
» Ustną? Nie pisemną?
- Jesteśmy dorosłymi ludźmi. Mam nadzieję, że prezes dotrzyma obietnic.
» Czy pana następcy, Markowi Wleciałowskiemu, też zaproponowano taki układ?
- Nic na ten temat nie wiem.
» Był pan zaskoczony decyzją władz Górnika?
- Trochę tak, zwłaszcza że przez dwa i pół roku nie było co do mojej pracy zastrzeżeń z ust trenera Fornalika. Ale każdy trener musi się liczyć z ewentualnością zwolnienia.
» Ma pan żal?
- Czy żal? Trudno opisać to uczucie. Czuję się jakbym po trzydziestu latach opuszczał rodzinny dom. Począwszy od 1972 roku, gdy zaczynałem kopać piłkę w Górniku, z dwiema krótkimi przerwami byłem związany z tym klubem na dobre i na złe.
» Co zamierza pan teraz robić?
- Trzeba się szybko otrząsnąć. Poszukuję nowego zajęcia. Mam uprawnienia II klasy trenerskiej i chciałbym kontynuować swoją pracę w futbolu. Ale mam na utrzymaniu rodzinę i nie będę się wzdragał przed podjęciem innej pracy. Z drugiej strony - skończyłem co prawda średnią szkołę elektroniczną, ale już dawno zapomniałem o swoim wyuczonym zawodzie.
» Jak widzi pan zespół Górnika wiosną?
- Myślę, że trzeba poczekać i dać czas trenerowi. W drużynie jest wielu nowych zagranicznych piłkarzy, poukładanie wszystkiego musi potrwać. Ja osobiście chciałem podziękować zabrzańskim kibicom za okazane mi dobre serce podczas wielu lat gry i pracy w klubie. Trzymajcie kciuki za Górnika!

Rozmawiał Tomasz Mucha

źródło: Trybuna ŚląskaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online