Chiny za daleko

Paweł Pęczak nie zagra w lidze chińskiej. Menedżer Eugeniusz Kamiński, który obiecywał piłkarzowi testy w I-ligowym Qingdao Beilaite, już kilka dni temu miał podać "Pękiemu" termin wyjazdu.
- Sprawa upadła, nie ma sensu dłużej robić sobie złudzeń. Pan Kamiński mówił mi nie tylko o Chinach, ale i drugiej Bundeslidze, zatem straciłem już dwie szanse na opuszczenie Górnika. Mam jednak ważny kontrakt z zabrzańskim klubem, więc pojawię się na dzisiejszym treningu. Przyznam, że jestem trochę rozgoryczony, bo konkretnych ofert nie mam, a w Górniku mnie nie chcą. Gdyby jednak dano mi szansę zrobiłbym wszystko, by pokazać się z jak najlepszej strony - mówi Pęczak. 
Trener Waldemar Fornalik nie chciał wczoraj komentować sytuacji zawodnika. - Jak przyjdzie to się zastanowimy - powiedział, choć wydaje się, że los Pęczaka na Roosevelta jest już przesądzony. Górnik stawia odważnie na młodzież, z doświadczonych graczy szuka jedynie następcy Adriana Sikory.

- Na dzisiejszych zajęciach powinni się zjawić Paweł Wojciechowski, Łukasz Juszkiewicz i Krzysztof Wierzbicki z Lecha Zielona Góra. Ma być również Arkadiusz Czarnecki, młody reprezentant Polski z Polonii Olimpii Elbląg. Brazylijczycy Rambo i Edno przylecą w środę, a Japończyk Kimitoshi Nogava jedzie dzisiaj na badania - wyjaśnia Fornalik, który bardzo liczy na to, że wkrótce będzie miał do dyspozycji kogoś z trójki: Piotr Włodarczyk, Michał Chałbiński, Bartosz Ślusarski. - Każdy z nich jest do przyjęcia, nie mam swojego zdecydowanego faworyta - dodaje.

Jednak na dzisiejszym treningu nie zjawi się żaden z doświadczonych napastników. Będą natomiast Madrin Piegzik, Przemysław Ekiert, Vladimir Sladojevic i Marcin Chyła. Cała czwórka, podobnie jak Pęczak, opuści jednak wkrótce Górnika. - Chyła dostawał wiele szans, ale mu nie szło. Sam doszedł do wniosku, że lepiej będzie jak zmieni klub. Sladojevića chcemy wypożyczyć, by mógł więcej grać. Ekiert dostał ofertę z klubu niższej ligi, a Piegzik nie chce przedłużyć kontraktu - wyznaje trener.

Sladojević i Chyła są jedną nogą w Piaście Gliwice, Ekiert ma odejść do Koszarawy Żywiec, a Piegzik negocjuje z Cracovią.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online