Wart był miliony, a dziś nie ma dla niego ofert

Jeszcze rok temu Tomasz Zahorski był wyceniany na 2,5 mln euro. Jednak później jego notowania zaczęły spadać - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".
Jednak Zahorski, nawet wówczas gdy dokucza mu kontuzjowany staw skokowy, zachowuje pogodę ducha. Żartuje, jest uśmiechnięty i pewny siebie. Ta ostatnia cecha może niektórych irytować. Jednak dla samego zawodnika powtarzane w kółko słowa "ja chcę, mogę i potrafię" są niczym zaklęcia mające pomóc w wydobyciu się z marazmu.

- Przed wyjazdem na Euro 2008 interesowałem się na ile jestem wyceniany przez klub - mówi piłkarz. - Musiałem to wiedzieć. Miałem swoje pięć minut, kluby o mnie pytały. Dla osoby, która miała załatwiać transfer cena to była rzecz najważniejsza. Dwa i pół miliona to była suma optymalna dla Górnika. Realna wartość? Oferty, jakie przychodziły do Zabrza oscylowały między półtora a dwoma milionami euro - przyznaje.

Zanim polscy piłkarze wybiegli na boisko w Klagenfurcie, by stanąć do boju z Niemcami, Zahorski miał już obiecaną podwyżkę kontraktu w klubie. Michael Mueller, wiceprezes SSA Górnik, rzucił też hasło, że wypłaci mu coś ekstra, jeśli tylko pokona Jensa Lehmanna. - To wszystko prawda - mówi zawodnik, a na jego twarzy pojawia się uśmiech.

Jednak Zahorski nie szuka w pięknych wspomnieniach zachęty do pracy. On nie wierzy, że zaraz zacznie odbijać się od dna. - Wierzą we mnie w Górniku, ja sam w siebie wierzę. Jestem w kręgu zainteresowań trenera kadry Leo Beenhakkera. W Zabrzu czuję się takim zawodnikiem, na którym powinna się opierać gra. Nie tylko w najbliższej rundzie, ale nawet w kilku kolejnych sezonach.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]