Więcej o wczorajszym sparingu Górnika

Kończymy zgrupowanie z sześcioma punktami - cieszył się Stanisław Oślizło, rzecznik Górnika po wygranej z Unionem Sporting Monastir. We wtorek Ślązacy pokonali 2:0 III-ligowy FC Nabeul, a wczoraj okazali się lepsi od zespołu, który robi ostatnio furorę w tunezyjskiej ekstraklasie. 

- Uważajcie, bo oni są na fali. Aktualnie zajmują 4. miejsce w lidze - uczulał swoich piłkarzy Henryk Kasperczak. Ale już po kilku minutach sparingu przestrogi ustąpiły miejsca pochwałom. Kasperczak cieszył się, że jego piłkarze długo utrzymują się przy piłce, a także z tego, że większość akcji kończą strzałami. Najefektowniej wyglądała sytuacja z 11. minuty, kiedy to Przemysław Pitry zagrał na skrzydło do dublującego jego pozycję Mariusza Magiery. Lewy obrońca pobiegł i dośrodkował na dalszy słupek, gdzie Dariusz Kołodziej strzałem z woleja pokonał bramkarza gospodarzy.

Warto zwrócić uwagę na pewne detale w ustawieniu zabrzan. Po pierwsze, Kasperczak zdecydował się na dwóch ofensywnych pomocników (Adam Danch i wspomniany Kołodziej). W trakcie spotkania często zwracał im uwagę na precyzję w rozegraniu piłki. Kładł też nacisk na współpracę tego duetu z ustawionym za ich plecami Pawłem Strąkiem. - Podejdź wyżej, pokaż się - krzyczał często do Strąka.

Po drugie, wczorajszy mecz pokazał, jaką rolę szykuje Kasperczak dla Dawida Jarki. Napastnik, gdy tylko przekraczał linię środkową boiska, słyszał, by natychmiast wracać podpole karne rywala. Jarka ma być łowcą bramek, którego rozbijanie ataków rywala nie powinno absolutnie interesować. Inna sprawa, że akurat w tym spotkaniu Jarka zagrał tylko dlatego, że drobnego urazu (stłuczenie mięśnia) doznał Robert Szczot. Po tym zdarzeniu Kasperczak przesunął Tomasza Zahorskiego na prawą pomoc, a Jarkę ustawił w ataku.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]