Prawa obrona dla Bonina

Trener Henryk Kasperczak przyznaje, że w zimowym okienku transferowym nie będzie już szukał piłkarzy, którzy mogliby wzmocnić blok defensywny. Jedynym zakupem do tej formacji pozostanie więc sprowadzony za 450 tysięcy złotych z Piasta Gliwice Adam Banaś.
- Chłopak z charakterem, a także Ślązak z krwi i kości - charakteryzuje zawodnika Kasperczak i zapewnia: - To mi wystarczy. 

Zdecydowane stanowisko szkoleniowca to jedno. Kibice Górnika i eksperci mają jednak obawy. Przede wszystkim podnoszą sprawę braku prawego obrońcy. To nic nowego, bo na tej pozycji zabrzanie mają kłopoty od kilku lat. Głośno mówi się jednak o nich dopiero od roku. Na półmetku poprzedniego sezonu prawą stronę zabezpieczał Mariusz Pawelec. Wtedy, na Roosevelta przekonywano, że jest młody i perspektywiczny. Gdy jednak skończyło się wypożyczenie gracza, a działacze Górnika Łęczna wystawili rachunek za transfer definitywny na 700 tys zł okazało się, że zabrzanie nie chcą piłkarza.

- Mamy kogoś tańszego i lepszego - przekonywali i sprowadzili Willyego Rivasa. Ale ten kariery w Zabrzu nie zrobił. Dwa miesiące temu został przesunięty do zespołu Młodej Ekstraklasy, a działacze Górnika marzą już chyba tylko o tym, by jak najszybciej wykreślić jego nazwisko z listy płac. Rivas kasuje 11 tys dolarów miesięcznie.

To nie zmienia jednak faktu, że póki co Rivas nie jest w stanie pomóc Górnikowi. To oznacza, że w zespole nie ma nominalnego prawego obrońcy. - Jak to nie ma? - dziwi się Kasperczak. - Przecież jest Bonin. Dla mnie on zawsze był prawym obrońcą - dodaje.

Jesienią Bonin, zasadniczo skrajny pomocnik, faktycznie często grał na boku defensywy. Wnosił wiele ożywienia do akcji zaczepnych. Z drugiej jednak strony często się gubił, gdy rywal mocniej naciskał. Błędy w destrukcji kosztowały porażkę ze Śląskiem Wrocław (1:2), a ten mecz był debiutem Kasperczaka. W klubie jednak wierzą, że Bonin nie zaliczy drugiej takiej wpadki, i z każdym kolejnym spotkaniem będzie nabierał pewności siebie. Bonin na prawej, a kto w środku?

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]