Górnik na razie wydał najwięcej

Tego się można było spodziewać. Lech Poznań i Górnik Zabrze najwięcej wydają na zimowe zakupy. Andrzej Kadziński, prezes Kolejorza, już jakiś czas temu zapowiadał, że klub przeznaczy na transfery 6 mln zł.
W Górniku Zabrze mówiono o 3 mln zł. Ostatecznie to jednak Ślązacy są teraz górą. Już wyciągnęli z kasy 2,8 mln zł, podczas gdy Lech zakupił zawodników za łączną kwotę 2,3 mln zł. Jeśli jednak do kwot transferowych dołożyć sumy stanowiące płace piłkarzy to wtedy palmę pierwszeństwa należałoby jednak przyznać ekipie lidera ekstraklasy.

Wspomniane 6 mln to pieniądze, jakie przeznaczono na transfery i kontrakty. Górnik, według informacji "Przeglądu", na ten drugi cel, wyłożył niecałe 2 mln. W przypadku Roberta Szczota czy Pawła Strąka mówi się, że zarobią oni 480 tys zł rocznie. Adam Banaś i Mariusz Przybylski dostali do podpisania nieco mniej atrakcyjne umowy. To oczywiście informacje nieoficjalne.

Należałoby chyba jednak zacząć od stwierdzenia, że wyścig Lecha z Górnikiem może dziwić. Kto by pomyślał, że lider będzie się licytował z czerwoną latarnią. Jednak zabrzanie są w sytuacji bez wyjścia. Wiadomo było, iż jeśli nie kupią w tym okienku kilku piłkarzy to nie będą w stanie skutecznie walczyć o utrzymanie w lidze. Strąk, Szczot, Banaś, Przybylski i Dawid Jarka, ściągnięcie tej piątki ma zagwarantować wykonanie zadania.

A co ważniejsze zostało jeszcze trochę grosza na sprowadzenie Damiana Gorawskiego. Dopiero po angażu zawodnika Szinnika Jarosław klub dobije do 3 mln zł, czyli planowanej sumy na wydatki. Byłaby ona jeszcze większa, gdyby zabrzanie zdecydowali się na zakup wycenianego na 2,5 mln zł Mariusza Zganiacza z Korony Kielce. Wydaje się jednak, że Górnik na takie szaleństwo się nie zdecyduje. Inna sprawa, że wielu ekspertów nazywa grubą przesadą sprowadzenie Szczota za 1,65 mln zł. (...)

Na razie bardzo delikatnie mówi się na Roosevelta o tym, że powstają kominy płacowe. Nowi mają godne umowy, ale kilkunastu piłkarzy pozostających w kadrze zarabia rocznie na poziomie 300, czy nawet 200 tys zł.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online