Derby Śląska w TVP?

Ciągle nie znamy dokładnej godziny rozpoczęcia Wielkich Derbów Śląska, które zainaugurują piłkarską wiosnę. Zaplanowany na 28 lutego mecz Ruchu z Górnikiem chce pokazać TVP 2.
- Chcielibyśmy znać już godzinę rozpoczęcia spotkania na Stadionie Śląskim, ale ze względu na planowaną transmisję telewizyjną nic nie jest jeszcze ustalone - powiedziała Marzena Mrozik, dyrektor marketingu chorzowskiego klubu. 

Jak się udało dowiedzieć zainteresowana pokazaniem Wielkich Derbów Śląska jest Telewizja Polska.

- Rozważamy możliwość przeprowadzenia transmisji meczu Ruchu z Górnikiem. Pod uwagę musimy jednak brać nie tylko atrakcyjność Wielkich Derbów Śląska, ale także możliwości czasowe jakie mamy do dyspozycji w programie 2 TVP - stwierdzi Jarosław Idzi, zastępcy dyrektora ds programowych TVP Sport.

TVP ma w tym sezonie prawo do przeprowadzenia transmisji z czterech spotkań ekstraklasy. Jesienią na antenie TVP 2 zaprezentowano mecze Lecha Poznań z Wisłą Kraków i Legii Warszawa z Wisłą. Każdy z nich oglądało ponad 2,2 mln widzów.

- Wiosną również pokażemy w ogólnodostępnym kanale dwa spotkania. Chcielibyśmy, żeby jedno z nich decydowało o zdobyciu mistrzostwa Polski. Nad wyborem drugiego ciągle się zastanawiamy i jedną z opcji są właśnie Wielkie Derby Śląska, które w ubiegłym roku zgromadziły na trybunach Stadionu Śląskiego ponad 40 tys. widzów. Decyzja w tej sprawie powinna zapaść w przyszłym tygodniu - dodał dyrektor Idzi.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]