Tajemniczy X

Nazwisko jednego piłkarza, którym jest zainteresowany klub z Roosevelta nie ujrzało jeszcze światła dziennego. Tak przynajmniej zapewnia prezes klubu, Jędrzej Jędrych.
W tym roku Górnik nie podpisze kontraktu z żadnym nowym zawodnikiem, co nie znaczy, że transferów nie będzie. - Oczywiście, że będą. Ile? Na dziś mogę powiedzieć, że praktycznie czterej piłkarze są już u nas. Wszelkie informacje, mówiące, że jeszcze w tym roku podpiszemy jakikolwiek transfer są jednak nieprawdziwe. Przez te dwa dni nic się już nie wydarzy, poza ewentualnymi rozmowami - twierdzi prezes zabrzan, Jędrzej Jędrych. - Wszyscy nowi piłkarze będą u nas 5-6 stycznia, kiedy zaczniemy okres przygotowawczy do nowego sezonu. Najpierw przejdą dokładne badania, a potem siądziemy do stołu. Jeżeli nie będzie żadnych przeciwwskazań zdrowotnych, wówczas podpisanie umów też nie powinno być już żadnym problemem - dodaje prezes zabrzan.
Nazwisk nie zdradza. Z drugiej strony na transferowej karuzeli pojawiło się ich już tyle, że można niemal w ciemno domyśleć się, kim zainteresowany jest Górnik. - Powiem tak, faktycznie wśród nazwisk, które się pojawiły w mediach, jest większość piłkarzy, którymi Górnik był i jest zainteresowany. Jedno udało nam się jednak zachować - przynajmniej do dziś - w głębokim tajemnicy. Praktycznie nigdzie nie natknąłem się na personalia tego zawodnika, a jest na liście naszych życzeń. Może nie jest to nazwisko z górnej półki, ale kibice je znają - odpowiada tajemniczo prezes Górnika.
W sumie klub nawiązał bliższe rozmowy z siedmioma piłkarzami. Zakładając, że czterech - jak twierdzi J. Jędrych - już w Zabrzu jest, pozostaje... - Jeszcze jeden, a może nawet dwóch. - Kiedy zespól pojawi się w styczniu na zajęciach, wtedy będziemy się mogli pochwalić pięcioma lub sześcioma nowymi piłkarzami. Oczywiście nikt dziś nie powie, ilu z nich wywalczy wiosną miejsce w wyjściowej jedenastce, ale można założyć, że zobaczymy zespół niemal w połowie zmieniony w porównaniu z tym, który grał na ligowych boiskach jesienią - kończy prezes Górnika.
Dziś powinny być finalizowane rozmowy na temat podpisania kontrakty z Pawłem Strąkiem. Menedżer piłkarza Jarosław Osuch przebywał wczoraj w Austrii, gdzie ostatecznie rozwiązywał kontrakt byłego gracza Wisły z Ried.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]