Sprytne transfery Górnika

Górnicy po fatalnej pierwszej części sezonu zamykają ligową tabelę z zaledwie dwunastoma punktami. Nic więc dziwnego, że ruszyli do transferowej ofensywy - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".
Postanowiono nie tylko wzmocnić zespół, ale też osłabić najgroźniejszych rywali. Na razie do klubu trafiają zawodnicy z drużyn, które podobnie jak zabrzanie będą w rundzie rewanżowej walczyć o zachowanie ligowego bytu.

Zabrzanie już sprowadzili do siebie z powrotem z wypożyczenia do ŁKS (13 miejsce po jesieni) Dawida Jarkę. Najlepszy w poprzednim sezonie snajper Górnika w łódzkim klubie nie czuł się najlepiej, mimo że jesienią był najskuteczniejszym strzelcem łodzian z dwoma golami na koncie. Jedną nogą w ekipie Henryka Kasperczaka jest też dwójka zawodników z klubów, które wiosną, podobnie jak Górnik, będą walczyć o utrzymanie. To Adam Banaś z Piasta Gliwice (14 miejsce) i Robert Szczot z Jagiellonii Białystok (10 miejsce).

- W poniedziałek spotkałem się z prezesem Piasta i rozmawiałem na temat swojego przejścia do Górnika. Za pół roku kończy mi się kontrakt, więc chciałbym, żeby wszystko odbyło się w dobrej atmosferze. W klubie z Gliwic już jest oficjalna oferta Górnika. Ja co do swojego indywidualnego kontraktu jestem prawie dogadany. Teraz wszystko zależy od obu klubów - tłumaczy Banaś.

Z Górnikiem dogadany jest Szczot. Pomocnik Jagiellonii ma podpisać 4,5-letni kontrakt. - Tak się to ułożyło. Uważam, że robię krok w dobrą stronę. Górnik to przecież Górnik. To klub, który czternaście razy sięgnął po tytuł mistrza Polski. Poza tym trenerem jest tam Henryk Kasperczak. Jesienią przechodzili gehennę, wiosną zespół będzie walczył o utrzymanie, ale już za rok na pewno będzie lepiej - przekonuje.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]