Brzęczek: Nie moglibyśmy spojrzeć w lustro

» Zacznijmy od końca: zostaje pan wiosną w Zabrzu?
Jerzy Brzęczek: Tak, kontrakt mam ważny jeszcze pół roku i chcę go wypełnić do końca. To nie jest dobry moment na odejście z klubu. Rozmawiałem z prezesem i trenerem, sam też jestem przekonany, że mogę pomóc drużynie w walce o utrzymanie. 

» Bardziej w szatni czy na boisku?
- Nie mam monopolu na grę, nie wiemy też jeszcze kogo Górnik sprowadzi. Ja jestem do dyspozycji.

» Co potem?
- Nie wiem, w Górniku pewnie już grał nie będę. Wróćmy do tego tematu za kilka miesięcy.

» Wszyscy byli pod wrażeniem pana przemówienia na gali z okazji 60-lecia Górnika/
- A ja całą noc nie potrafiłem zasnąć. Plułem sobie w brodę, że nie powiedziałem zdania o panu Bolku Niesyto. Przez trzy godziny jego nazwisko nie padło nawet raz. Cały czas o tym pamiętałem, a na scenie wypadło z głowy.

» Gala była przyjemna, za to jesień zdecydowanie mniej. Wie pan, dlaczego?
- Pewnie z kilku powodów. Na pewno każdy musi uderzyć się w pierś, bo jeżeli klub z naprawdę niezłym potencjałem jest w tabeli ostatni, to szukanie jednego winnego jest uproszczeniem. Dziś trzeba na pewno wzmocnić zespół i utrzymać dla Zabrza ligę. Przy zapotrzebowaniu jakie jest w tym mieście na piłkę, nie moglibyśmy spojrzeć w lustro, gdyby to się nie udało.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]