Rozstanie z Hajtą

Spekulacje na ten temat trwał od kilku tygodni. Dziś prezes Górnika oficjalnie potwierdza, że „Gianni” żegna klub.
Tomasz Hajto w praktyce nie jest już piłkarzem Górnika Zabrze. Dwa dni temu strony podpisały dokumenty, na podstawie których „Gianni” pożegna po 1,5 roku Zabrze. - Czekamy tak naprawdę tylko na jeden dokument, który powinien być przygotowany w poniedziałek, ale potwierdzam, że wszelkie szczegóły związane z odejściem pana Tomka są już dograne. Rozstajemy się w dobrej atmosferze i dziękujemy za to, zrobił dla Górnika. Myślę, że na bardziej oficjalne pożegnanie przyjdzie jeszcze czas - twierdzi prezes zabrzańskiego klubu, Jędrzej Jędrych. Przypomnijmy, że Hajto trafił do Zabrza latem 2007 roku. Od kilku tygodni trwały spekulacje na temat jego odejścia, a klamka tak naprawdę zapadła kilka dni przed ostatnim meczem kończącego się roku z Jagiellonią Białystok, po rozmowach Hajty z prezesem Jędrychem.
Z Zabrza odchodzi więc Hajto i pewnie kilku innych graczy. Pierwsi w kolejce do rozwiązania kontraktów są piłkarze latem sprowadzeni z Ameryki Południowej, czyli Willy Rivas i Leo Markovsky. Górnik czeka na kontakt z ich menedżerem, który szuka piłkarzom klubów. W każdym razie ze strony obu graczy jest ponoć chęć pożegnania z Górnikiem.
Czterech, ewentualnie pięciu piłkarzy powinno się na Roosevelta pojawić. Górnik oficjalnie twierdzi, że w wypadku trzech z nich dograne są praktycznie wszystkie szczegóły. Szczot, Banaś, Gorawski, Strąk.... Może także Mariusz Zganiacz i Dariusz Pawlusiński. Wszyscy, którzy do Zabrza przyjdą, mają być kandydatami do gry w wyjściowej jedenastce. Górnik prowadzi rozmowy z jeszcze kilkoma zawodnikami, których nazwiska powinny być oficjalnie ogłoszone na początku nowego roku.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]