Głęboki podział w Górniku

Piłkarze Górnika Zabrze już nie chcą umierać za Henryka Kasperczaka - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".
Drogi piłkarzy Górnika Zabrze i trenera Henryka Kasperczaka wyraźnie się rozchodzą. Drużyna już nie chce umierać za szkoleniowca. Wszystko dlatego, że "Henri" daje zawodnikom do zrozumienia, że już przestał na nich liczyć. 

"Ten mecz to wasza ostatnia szansa. W zimie będę musiał zrobić zmiany". Takie hasła rzuca nam ostatnio trener. I to ma nas niby zmobilizować - zastanawiają się piłkarze.

Kasperczak oficjalnie zadaje kłam tym stwierdzeniom. - Wciąż liczę na grupę, którą mam do dyspozycji - mówi trener, ale dodaje, że bycie dobrym wujkiem, po serii porażek, nie ma już sensu. Inna sprawa, że klubowi działacze głośno trąbią o wietrzeniu szatni i potrzebie szukania ludzi z charakterem. - Piłkarze wydają się być sobą zmęczeni - powiedział w jednym z wywiadów prezes Jędrzej Jędrych.

Można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że opinia szefa klubu to efekt rozmów ze sztabem szkoleniowym. Nic więc dziwnego, że atmosfera w szatni staje się nieznośna. Piłkarze czują, że trener postawił na nich krzyżyk i już nie potrafią się zmobilizować. Przy okazji skarżą się na Antoniego Szymanowskiego, asystenta Kasperczaka.

- Gdybyście mieli taką technikę, jak ja miałem, to inaczej, by to wyglądało. Takie stwierdzenia drugiego trenera wypowiadane w trakcie zajęć dolewają oliwy do ognia. Szymanowski, zamiast nas pocieszyć, tylko się śmieje - przekonują zawodnicy.

To pokazuje, że sytuacja w Górniku dojrzała do zmian. Trener jest coraz bardziej zniecierpliwiony i w zaciszu szatni stawia wszystko na ostrzu noża. Piłkarze do tej pory byli klepani po plecach i zewsząd zbierali pochwały, a teraz to się zmieniło. Nic dziwnego, że słowa krytyki, nawet wypowiedziane w słusznej wierze, bardzo ich bolą. Jednak Kasperczak nie musi się martwić. Firma Allianz już zapowiedziała, że prędzej zmieni całą jedenastkę, niż szkoleniowca.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]