Górnik chce uniknąć rewolucji kadrowej?

Porządkowania szatni Górnika Zabrze ciąg dalszy. W poniedziałek, gdy cały zespół szedł na trening, w przeciwną stronę podążał ubrany w garnitur Tomasz Hajto.
Były kapitan reprezentacji Polski najpierw został poproszony do pokoju trenera Henryka Kasperczaka, a potem do gabinetu prezesa Jędrzeja Jędrycha. Tematem rozmów była przyszłość zawodnika w Zabrzu. Jego ostatnie występy, w których zbierał nie tylko żółte, ale także czerwone kartki osłabiając drużynę, nie przypadły trenerowi Górnika do gustu.

- Proszę mi powiedzieć, czy karanie piłkarza miałoby jakiś sens? Raczej musimy się zastanowić nad tym, jak wiosną zmienić oblicze drużyny, tak, aby zaczęła zdobywać punkty - oświadczył później prezes Jędrych.

Korytarz na Roosevelta nadal jednak huczy od spekulacji. Według najpopularniejszej wersji na obrońcę Górnika wydał "wyrok" Allianz, więc ważny do czerwca kontrakt i tak zostanie wkrótce rozwiązany. W kolejce do prezesa stał wczoraj jednak nie tylko Hajto. W kalendarzu znalazły się także inne nazwiska, m.in. Jerzego Brzęczka i... Dawida Jarki.

- Z naszego punktu widzenia optymalnie byłoby uniknąć rewolucji kadrowej. Chcielibyśmy, żeby ta grupa ludzi, którą mamy obecnie, zaczęła funkcjonować jako drużyna. Jarka? On jest piłkarzem Górnika, w ŁKS-ie nie gra, może nam by się już przydał - komentował spotkania prezes Jędrych.
Pod koniec dnia pojawiła się też inna plotka, że kolejną ofiarą czystek padł Maris Smirnovs, strzelec tyleż przepięknej, co kuriozalnej samobójczej bramki w meczu z Polonią Warszawa. Podobnie jak wcześniej inni obcokrajowcy, czyli Marko Bajić, Patrik Pavlenda, Leo Markovsky i Willy Rivas, także on miał zostać przesunięty do drużyny Młodej Ekstraklasy.

- Maris doznał kontuzji i dlatego nie pojedzie z nami na mecz do Bełchatowa. To wszystko - zdementował jednak tę wieść drugi trener Górnika, Jerzy Kowalik.

- Kto miał opuścić kadrę, ten już ją opuścił - dodał Jędrych.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]