Przegląd Sportowy: Kasperczak ma milion na listę życzeń. Otwiera ją Krzynówek

Po meczu z Odrą Wodzisław trener Henryk Kasperczak i jego doradca Tadeusz Fogiel pojawią się w warszawskiej siedzibie Allianz, sponsora strategicznego Górnika Zabrze.
Panowie pojadą rozmawiać z prezesami firmy o polityce transferowej. Jak udało się dowiedzieć "Henri" ma już pewne przemyślenia w kwestii zimowych ruchów kadrowych. Teraz chciałby jednak wiedzieć, ile środków dostanie na transfery. Z informacji "PS" wynika, że będzie to minimum milion złotych. Szefowie Allianz podkreślają, że na letnich zakupach zaoszczędzili pół miliona, a drugie tyle mogą teraz spokojnie dorzucić. To jednak może nie wystarczyć, jeśli sponsor myśli o powrocie do elity polskiej ekstraklasy.

Prawda i plotki
W obecnej sytuacji Górnik musi się bardzo poważnie wzmocnić. Nic dziwnego, że trener dzwonił do Jacka Krzynówka. Poza tym szkoleniowiec ma w szufladzie swojego biurka faks z ofertą od Jarosława Bieniuka, który właśnie zakończył przygodę z ligą turecką. W kuluarach coraz głośniej o tym, że w Zabrzu przydałby się na Roosevelta Łukasz Garguła. Nie można wykluczyć, że odżyje sprawa pozyskania Bartosza Ślusarskiego, który lada moment rozstanie się z West Bromwich Albion i wróci do Polski.

A to nie jedyne nazwiska, o których mówi się w kontekście wzmocnień. Kasperczak uszczelnił jednak przepływ informacji i trudno stwierdzić, czy zainteresowanie Kamilem Kosowskim i Bartoszem Białkowskim to poważna sprawa, czy tylko plotka.

Generalnie lista życzeń jest składową przemyśleń trenera i ofert od menadżerów, które spływają do Fogiela. Ten ostatni, od wielu lat, jest doradcą szkoleniowca. - Bezinteresownie pomagam mu w uporządkowaniu pewnych spraw. Chodzi o to, by dokonać właściwej selekcji wśród propozycji, jakie do nas docierają - wyjaśnia Fogiel, ale w szczegóły nie chce się wdawać.

Mówi jedynie, że jego zdaniem Górnik potrzebuje prawego i środkowego obrońcy, rozgrywającego i napastnika. Można mniemać, że Kasperczak ma podobne zdanie w tej kwestii i tak prowadzi poszukiwania, by wypełnić największe luki.

Żeby jednak urzeczywistnić choć część planów Allianz musi dać dużą kasę na transfery albo przynajmniej zapewnić środki na podpisywanie kontraktów rzędu 800 tys. zł. rocznie.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]