"Franek" i "Żuraw" za darmo do Górnika?

Kryzys finansowy zaczyna wpływać na świat polskiej piłki. Allianz sponsor Górnika Zabrze może wycofać się z obiecanych wielkich zakupów - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".
Kryzys finansowy trwa już od lipca zeszłego roku. Jednak dopiero teraz sytuacja jest naprawdę zła, by nie rzec tragiczna. Wczoraj, na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, inwestorzy sprzedawali akcje bez opamiętania. To co się dzieje nie pozostaje bez wpływu na sytuację firmy Allianz, sponsora strategicznego Górnika Zabrze. Jest to o tyle istotne, że przecież, jeszcze miesiąc temu mówiło się głośno o wielkich zimowych zakupach planowanych przez śląski klub. Tyle tylko, że wobec ogólnie złej sytuacji ekonomicznej może być z tym kłopot.

Na Roosevelta coraz większe wzięcie ma pomysł, że nie byłoby źle, gdyby Górnik brał piłkarzy z kartą na ręce. W styczniu będzie kilku dobrych zawodników do wzięcia za darmo. Maciej Żurawski, Tomasz Frankowski, Jarosław Bieniuk czy Piotr Dziewicki to są gracze, którzy stanowiliby istotne wzmocnienie każdego zespołu. Górnik najbardziej potrzebowałby dwóch pierwszych, bo są napastnikami, a tych w Zabrzu brakuje. To znaczy są, ale nie strzelają bramek. Może dlatego, że nie czują na plecach oddechu konkurencji. Pojawienie się snajperów klasy "Franka" czy "Żurawia" byłoby dla Przemysław Pitrego i Tomasza Zahorskiego sygnałem, że żarty się skończyły.

- Allianz, tak czy inaczej, będzie musiał zimą sypnąć groszem - twierdzi informator "PS". - Skoro niedawno wymieniono cały sztab szkoleniowy i kadrę zarządzającą to teraz trzeba iść krok dalej. Nowi ludzi muszą dostać do ręki odpowiednie narzędzia, by móc wprowadzić zespół na szybką ścieżkę awansu. Bezgotówkowe transfery to nie jest głupi pomysł. Tym bardziej, że klub będzie musiał płacić za chwilę naprawdę wysokie kontrakty. Gwiazdy pokroju Żurawskiego muszą dostać około 700, a może nawet 800 tysięcy złotych. Czyli to co sponsor zaoszczędzi na kwocie transferowej wpadnie do kieszeni piłkarza. Ale bez wzmocnień Górnik nie ruszy z miejsca. Kryzys, czy nie, Allianz będzie zmuszony wyłożyć większą kasę - dodaje.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]