Zaświeci słońce?

W ostatnich latach Górnika Zabrze i ŁKS Łódź połączyły solidne więzy współpracy. Między oboma klubami kwitły wymiany piłkarzy, zdarzały się też transfery definitywne, rozgrywano sparingi.
Dziś jednak żadnych sentymentów być już nie może: dla podopiecznych Henryka Kasperczaka będzie to już mecz o ligowe życie. 

- Czeka nas rzeczywiście arcyważne spotkanie. Rywale zdobywają punkty, a my jesteśmy na dnie tabeli, wierzymy, że właśnie dziś ta zwrotnica zostanie przestawiona i dla nas wreszcie wyjdzie słońce - mówi drugi trener Górnika, Jerzy Kowalik.

Ostatnia porażka w Gdańsku pozostawiła w sercach zabrzan sporą drzazgę.
- Nie zasłużyliśmy na nią, przez całą drugą połowę mieliśmy przewagę, zawiodła nas jedynie skuteczność. Za to przebieg meczu napawał optymizmem, potwierdził, że z przygotowaniem kondycyjnym nie jest źle. Teraz musimy zacząć strzelać i punktów zacznie przybywać - wspomina Kasperczak.

Ekipa Górnika nie przejmuje się faktem, że z trójki wypożyczonych ostatnio do ŁKS zawodników nie będzie mógł zagrać tylko Dawid Jarka (w przypadku Adama Marciniaka i Dariusza Stachowiaka nie umieszczono w umowie zapisu o zakazie gry w spotkaniu obu drużyn - przyp. red.). - To nieważne, musimy wygrać i tylko na tym się skupiamy - ucina temat Kowalik. W zespole Górnika pod znakiem zapytania stoi występ Jerzego Brzęczka, który doznał w Gdańsku kontuzji. Ostateczną decyzję o jego grze podejmie lekarz dziś rano.

ŁKS jest w ostatnich latach dość wygodnym rywalem dla zabrzan: na Roosevelta gospodarze przegrali po raz ostatni w 1996 roku, później dwukrotnie wygrywał Górnik i trzy razy - w tym w dwóch ostatnich konfrontacjach - notowano remisy. Dziś jeden punkt zostanie jednak uznany w Zabrzu za porażkę: sytuację w tabeli może poprawić jedynie wywalczenie całej puli. Kibice Górnika mocno wierzą w wygraną.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]