Coś nowego

Czy Jerzy Brzęczek zagra przeciwko ŁKS-owi Łódź? Kapitan Górnika w tym tygodniu praktycznie nie trenował. To konsekwencja urazu, jakiego Brzęczek doznał w spotkaniu z Lechią w Gdańsku. Zszedł wtedy z boiska w przerwie, a jeszcze wczoraj ćwiczył indywidualnie. - Przy nazwisku Jurka postawiłbym znak zapytania. Może mniejszy niż jeszcze dwa dni temu, ale jednak jest - twierdzi drugi trener zabrzan, Jerzy Kowalik.
Brzęczek w poprzednim sezonie kilka razy z powodów zdrowotnych nie trenował w tygodniu, by w weekend jednak wyjść na boisko. I można założyć, że w trudnym momencie będzie chciał pomóc drożynie.
Gdyby jednak nie dane było mu zagrać przeciwko ŁKS-owi, wtedy być może w drugiej linii zmieni go Marius Kiżys. To Litwin wszedł w Gdańsku za kaptiana i po przerwie wypadł bardzo przyzwoicie. Górnik wtedy dominował na boisku, a Kiżys, który ostatnio częściej leczył kontuzje i nie grał, rozegrał najlepsze 45 minut od wielu miesięcy.
Co jeszcze przemawia za Kiżysem. Grał swego czasu w ŁKS-ie, a życie pokazuje, że w takich meczach piłkarze chcą się pokazać z jak najlepszej strony. Ponad rok temu do Zabrza trafiło trzech piłkarzy z Łodzi. Oprócz Kiżysa byli to Tomasz Hajto i Adam Marciniak. Ten ostatni latem został wypożyczony do Łodzi i jutro prawdopodobnie wybiegnie na boisko.
Niezależnie od tego czy Brzęczek przeciwko ŁKS-owi zagra, w składzie Górnika jest szykowana personalna niespodzianka. Szczegóły poznamy jutro, w każdym razie trenerzy uznali, że skoro na boisku nie idzie to trzeba zacząć szukać nowych rozwiązań personalnych. Gdzie? Biorąc pod uwagę, że zespół strzelił na razie tylko trzy gole, prawdopodobnie Henryk Kasperczak będzie ich szukał w ofensywie.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]