Lubański prezesem Górnika?

(aktualizacja: 15:21) Nieoficjalnie już w maju tego roku, kiedy kończył się poprzedni sezon, mówiło się w Zabrzu o rozstaniu z prezesem Ryszardem Szusterem. Wtedy skończyło się tylko na spekulacjach, jednak już wówczas w kuluarach pojawiło się nazwisko Włodzimierza Lubańskiego jako nowego sternika klubu z Roosevelta. - To jest nowy prezes klubu - mówiły w maju osoby związane z zabrzańskim ratuszem, kiedy Lubański pojawił się w Miluczycach na meczu gwiazd z okazji jubileuszu Sparty. Byli wtedy w Zabrzu wszyscy wielcy i żałowano, że tak zasłużone dla klubu osoby nie działają w Górniku. Andrzej Szaramach, który po ostatnim meczu z Polonią Bytom serdecznie witał się z Henrykiem Kasperczakiem, w ostatnim czasie był w klubie z Roosevelta osobą niemile widzianą.
Temat poszukiwania nowego prezesa wrócił kilka tygodni temu. Jędrzej Jędrych pełni tę funkcję tymczasowo, prawdopodobnie do końca roku. - Kto za niego? Chcielibyśmy, by była to osoba, która w stu procentach spełni nasze oczekiwania oraz gminy, z którą blisko współpracujemy. To powinien być autorytet, postać rozpoznawalna... - powiedział w dniu nominacji na trenera Górnika Henryka Kasperczaka prezes Allianz Polska, Paweł Dangel.
Właściciel raczej nie pozwoli sobie na narzucenie osoby, która zupełnie nie będzie związana z Zabrzem. Potwierdził to zresztą Dangel. - To jest Górnik Zabrze, chcemy współpracować, w perspektywie jest przecież tak ogromna inwestcyja jak budowa nowego stadionu. Prezes powinien być w mieście postacią rozpoznawalną i dobrze kojarzoną - dodał.
Michael Mueller, prezes Rady Nadzorczej wiele razy twierdził, że takie osoby jak Lubański i inne byłe gwiazdy Górnika powinny być blisko klubu.
Oficjalnie nikt nazwiska najwybitniejszego gracza Górnika w historii nie wymienił, jednak ciśnie się ono samo na usta. Lubański otwiera wszystkie drzwi nie tylko w Zabrzu, ale w całym kraju. Stale działa w futbolu, zajmował się menedżerką, ma doskonała kontakty i rozeznanie. Kasperczaka zna od blisko czterdziestu lat i miałby ogromne szanse zjednoczyć wokół siebie całe zabrzański, nie tylko sportowe środowisko. Czy przeszkodą byłby fakt, że od ponad trzydziestu lat żyje w Belgii, a swego czasu Górnik nie chciał mu dać mandatu na zjazd wyborczy PZPN? Z pewnością każdy problem można wyjaśnić i rozwiązać.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]