Królestwo za snajpera

- Diabeł! Jak to dobrze, że jesteś - przywitał Andrzeja Szarmacha Henryk Kasperczak, trener Górnika Zabrze. - Z nieba mi spadłeś. Potrzebuję takiego napastnika jak ty - mówił dalej - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".
Królestwo za snajpera - to hasło jest powtarzane na Roosevelta coraz głośniej. Górnik strzelił w tej rundzie tylko 2 bramki i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. A miało być inaczej. Celem, jaki wyznaczył przed sezonem sponsor, firma Allianz, była pozycja w pierwszej piątce.

- Cel? Nie lubię tego słowa - zauważa jednak Kasperczak. - Wolałbym powiedzieć, że piąta lokata da piłkarzom większe premie. Moim celem jest zawsze wygrywać i być najlepszym. Ale nie zawsze się udaje. Teraz muszę powiedzieć, że gramy o utrzymanie w lidze. Wierzę jednak w to, że Górnik zaskoczy. Trzeba być optymistą - te ostatnie słowa szkoleniowiec powtarza niczym mantrę.

W rozmowie z "PS" Kasperczak stwierdził, że na poprawę gry zabrzańskiej jedenastki nie trzeba będzie jednak czekać do zimy. Wtedy w Górniku mają się zjawić nowi piłkarze. Byli reprezentanci Polski, a nawet gracze francuskiej Ligue 1.

- Spadnie śnieg, zima przyjdzie i dopiero wtedy będziemy się zastanawiać. Na razie jednak nie rozmawiajmy o transferach, ale o tym, co jest tu i teraz. A ja wcale nie czekam z utęsknieniem na zimę. Z tą drużyną też wiele możemy zdziałać, tylko coś musi zaskoczyć. Szukamy bramki, tego bardzo ważnego trafienia na przełamanie. W Bytomiu tego zabrakło i przegraliśmy. Sam nie wiem, może wystrzelaliśmy się w spotkaniu Pucharu Polski z GKS-em Katowice, gdzie zdobyliśmy cztery gole - zastanawiał się Kasperczak.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]