Kasperczak: Odzyskać wiarę

» Można być optymistą po takiej porażce jak ze Śląskiem?
Henryk Kasperczak, trener Górnika: - Trzeba być optymistą i ja nim zawsze jestem. Ale w piłce nic nie dzieje się bez przyczyny.
» Po kilki treningach i meczu ze Śląskiem znalazł pan już przyczynę słabości Górnika?
- Zespół zagrał zbyt bojaźliwie, widać było, że brakuje wzajemnego zaufania. Nie można chłopakom odmówić ambicji, wali. On naprawdę szukali zwycięstwa i mogliśmy nawet strzelić kolejne bramki. Remis w tych warunkach nie byłby zły. Bramki jednak strzelali nas przeciwnicy, a kto strzela bramki, ten w piłce wygrywa.
» Nie ma skuteczności, są za to koszmarne błędy w obronie. Już po stracie pierwszej bramki można było zobaczyć, jak bije rzuty rożne Sebastian Mila. Tymczasem bramka numer dwa była kopią pierwszego gola.
- Na tym poziomie to jest niedopuszczalne. Przy obu popełnialiśmy indywidualne błędy, byli wyznaczeni ludzie do krycia przy stałych fragmentach gry Tomasza Szewczuka i Piotra Celebana. Myślę jednak, że wkrótce poradzimy sobie z brakiem skuteczności. Po tu tutaj przyszedłem pracować.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]