Kasperczak w Górniku na 99%

Henryk Kasperczak będzie najpewniej nowym szkoleniowcem Górnika Zabrze.
Strony doszły już do porozumienia, pozostało już załatwić formalności. Wkrótce klub powinien wydać oficjalny komunikat w tej sprawie. Kasperczak ma zarabiać w Zabrzu ponad 200 tysięcy euro rocznie. 

Górnik po czterech kolejkach tego sezonu zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z jednym punktem na koncie. Ryszard Wieczorek został zwolniony po dotkliwej porażce z Legią Warszawa 0-3. Od tygodnia zespół prowadzi Marcin Bochynek.

Nazwisko byłego selekcjonera reprezentacji Senegalu od jakiegoś czasu było numerem jeden na liście kandydatów do objęcia posady trenera na Roosevelta. Poza tym do tej funkcji przymierzani byli Marcin Brosz, Ryszard Komornicki, Wojciech Stawowy, a nawet Orest Lenczyk. Działacze klubu oraz firmy Allianz doszli jednak do porozumienia z Henrykiem Kasperczakiem.

Henryk Kasperczak jest wychowankiem Stali Zabrze. Rozegrał 61 spotkań w reprezentacji Polski i strzelił w nich pięć bramek. Jako trener zdobył Puchar Francji z FC Metz oraz trzykrotnie mistrzostwo Polski z Wisłą Kraków. W Pucharze Narodów Afryki z Tunezją zajął drugie, a z Wybrzeżem Kości Słoniowej trzecie miejsce.

źródło: SportSlaski.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]