Forum
 

Mario Basler chce pracować w Górniku

Mario Basler, największy skandalista Bundesligi i był reprezentant Niemiec, chce pracować w Górniku Zabrze - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".
Rok temu znany niemiecki trener Winfried Schafer negocjował kontrakt z Wisłą Kraków. Bogusław Cupiał, właściciel klubu nie zdecydował się jednak na wyłożenie 600 tys euro i "Biały Lew" nie trafił na Reymonta. Teraz chęć pracy w polskiej lidze wyraził Mario Basler.

Największy skandalista Bundesligi zaoferował swoje usługi Górnikowi Zabrze, gdzie po zwolnieniu Ryszarda Wieczorka trwają poszukiwania nowego szkoleniowca. W śląskim klubie jest blokada informacyjna, jeśli chodzi o nazwiska kandydatów, dlatego sprawy Baslera nikt nie chce oficjalnie komentować. - Zgłaszają się zagraniczni trenerzy, tylko tyle możemy powiedzieć - informują nas w klubie.(..)

Polska ekstraklasa z Baslerem nabrałaby kolorytu. Szansą dla Niemca jest fakt, że sponsor strategiczny Górnika to firma pochodząca z jego rodzinnego kraju. Z drugiej strony Paweł Dangel, prezes Allianz Polska, przekonywał niedawno, że decyzja o wsparciu zabrzańskiego zespołu zapadła w Polsce.

Właśnie dlatego Baslera trzeba stawiać w jednym szeregu z takimi kandydatami jak Marek Chojnacki, Ryszard Komornicki, Adam Nawałka czy Marcin Brosz. Henryk Kasperczyk jest ponad to.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online