Szuster: Chcę plan ratunkowy

Rozmowa z Ryszardem Szusterem, prezesem Górnika Zabrze.
» Czy Górnik jest mistrzem falstartów? W poprzednim sezonie zaczęliście ligę od trzech porażek, a teraz po trzech kolejkach macie na koncie tylko punkt i zajmuje przedostatnie miejsce. 

- Nie chciałbym, żeby to był znak firmowy Górnika. My też jesteśmy bardzo rozczarowani fatalnym początkiem sezonu. My czyli właściciele klubu, jego kierownictwo, a także sama drużyna. Jako ludzie inteligentni będziemy starali się z tej sytuacji wyciągać wnioski. Pierwszy ruch należy do trenera Wieczorka, który we wtorek ma przedstawić diagnozę słabego startu oraz opracować plan ratunkowy na poprawę gry zespołu.

» Wnioski wyciągnęli już kibice, którzy po wysokiej porażce z Lechem głośno domagali się dymisji szkoleniowca.

- Kibice mają prawo mówić to co myślą, ale decyzje w sprawie zatrudniania i zwalniana trenera w klubie podejmują inni. Fani powinni natomiast pamiętać, że kibicują Górnikowi i wyrażać swoje poglądy w bardziej parlamentarny sposób.

» Co jest największym problemem Górnika? W tym sezonie drużyna nie strzeliła jeszcze żadnej bramki.

- Brak skuteczności nas martwi, ale większym problemem jest to, że zespół gra bardzo nierówno. Zawodnicy potrafią zagrać dobrze przez 20-30 minut, a później schodzą do poziomu, który im po prostu nie przystoi. Mam jednak nadzieję, że drużyna w końcu się przebudzi i wygrywając z Legią rozpocznie marsz w górę tabeli.

» Niedzielne spotkanie będzie częścią jubileuszu 60-lecia Górnika. Ewentualna porażka z Legią może jednak zepsuć klubowe święto w Zabrzu.

- Pamiętajmy, że to jest jubileusz wielkiego klubu i nawet jeśli nie uda nam się wygrać z Legią, to ten wynik nie przekreśli wielu wspaniałych sukcesów Górnika odnoszonych w ciągu tych 60 lat. Przygotowania do jubileuszu idą pełną parą i mam nadzieję, że to wydarzenie przejdzie do historii klubu. A co do Legii to wierzę, że w niedzielę wygramy.

» Za nami już trzy kolejki, a pozyskani latem Willy Rivas i Leo Markowski z powodów proceduralnych nie mogli jeszcze zadebiutować w Górniku, choć liga zaczęła się dwa tygodnie później niż pierwotnie planowano.

- Też mnie to denerwuje, że jeszcze nie grają, ale nie ma w tym winy klubu. Jak tylko podjęliśmy decyzję o ich zatrudnieniu rozpoczęliśmy starania o zdobycie dokumentów koniecznych do dostania pozwolenia na pracę. Niestety cała procedura trwa dość długo, ale w tym tygodniu wszystko powinno być już załatwione. Grają za to inni pozyskani latem piłkarze - Bonin, Pitry czy Kołodziej, ale na razie w lidze spisują się znacznie słabiej niż w sparingach.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]