Zahorski: Znam swoje miejsce w szeregu

Tomasz Zahorski to jeden z najbardziej doświadczonych kadrowiczów na rozpoczynającym się zgrupowaniu kadry we Wronkach. Piłkarz Górnika Zabrze będzie się starał pomagać "żółtodziobom" w kadrze pokonać tremę.
- Na pewno cieszę się z kolejnego powołania - powiedział Zahorski. - Być może trener chciał zobaczyć, w jakiej dyspozycji jestem po mistrzostwach Europy. Nie odbieram tego tak, że szkoleniowiec może we mnie nie wierzyć i dlatego mnie sprawdza.

» Jak to jest być najbardziej doświadczonym zawodnikiem na zgrupowaniu? Wcześniej Twoja rola była troszeczkę inna. Teraz pomagasz chłopakom, którzy zaczynają swoją przygodę. Jakie to uczucie?
Tomasz Zahorski: - Czuję się pewniej w kadrze niż wówczas, gdy pierwszy raz przyjeżdżałem. To normalne, idę do przodu. W kadrze pojawiają się nowe twarze, za jakiś czas ci młodzi chłopcy będą stali na moim miejscu. Będę pomagał mniej doświadczonym kolegom, jeśli tylko takiej pomocy będą potrzebowali.

» Służysz już radą tym nowym kadrowiczom? Widzisz, że się boją tego Beenhakkera, patrzą na niego jak na "zjawisko"?
- Widać, że szacunek do trenera mają ogromny. Czasem spuszczają wzrok, nie szukają kontaktu wzrokowego. Troszeczkę są stremowani. Ja miałem takie same odczucia jeszcze niedawno. Póki co, jeszcze żaden z kolegów nie pytał mnie o radę.

» A wiara nie podupadła w Tobie trochę po mistrzostwach Europy? Szkoleniowiec napompował was pozytywną energią przed wyjazdem, a teraz? Trener szuka chyba czegoś nowego, bo nie wszystko stare "wypaliło".
- Trener podkreślał wczoraj po kolacji, że polskiej reprezentacji jest potrzebna świeża krew i głównie po to jest to zgrupowanie - żeby przypatrzeć się polskiej młodzieży i kogoś z tego grona wybrać.

» A Ty jesteś już pewniakiem w kadrze?
- Oczywiście, że nie jestem pewniakiem. Znam swoje miejsce w szeregu. Cały czas trzeba patrzeć do przodu - wtedy zawodnik się rozwija. Nie chce być za bardzo pewny siebie. Nic dobrego z tego nie wychodzi. Jeśli pewnego dnia stwierdzę, że niczego już się w polskiej lidze nie nauczę, to zmienię klimat. Na dzień dzisiejszy uważam, że jestem się w stanie jeszcze wiele nauczyć w polskiej lidze i dlatego zostałem w Górniku. Będę z tym klubem walczyć o kolejne cele, wyższe niż w poprzednim sezonie.

źródło: ASInfoRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]