Zahorski: Terminu nie wybierałem

Rozmowa z Tomaszem Zahorskim, napastnikiem Górnika.
» Trener twierdzi, że wraca pan do gry?
- Też mam takie wrażenie. Zdawałem sobie sprawę, że po mistrzostwach Europy dłużej niż powinienem wracałem do dobrej dyspozycji. Choćby z punktu widzenia, dla mnie przesunięcie ligi o dwa tygodnie to była dobra wiadomość. 

» Nawet, jeżeli zaczyna pan mecz na ławce rezerwowych?
- Konkurencja w Górniku jest o wiele silniejsza niż jeszcze kilka miesięcy temu. Dla klubu to dobra wiadomość, a dla piłkarzy znak, że trzeba iść do przodu. Też wiem, że nikt nie wystawi mnie do gry tylko dlatego, że byłem na mistrzostwach Europy. Dzisiejsza decyzja trenera mnie jednak nie przeraża. Przed meczem powiedział w szatni, że to nie jest wyjściowy skład na derby z Ruchem. Teraz jest tydzień, by przekonać, że należy mi się miejsce w wyjściowej jedenastce. A ja w tym meczu bardzo chcę zagrać, bo pamiętam wynik 2-3 w Chorzowie. Czas na rewanż.

» Tymczasem trzeba jechać na kadrę. Termin chyba nie bardzo fortunny.
- To trochę zrządzenie losu, na które nie mieliśmy wpływu. Oczywiście, kadra jest bardzo ważna. Takie powołanie to nobilitacja i wyróżnienie. Dla nas i dla klubu, ale na pewno byłoby lepiej tydzień przed pierwszym meczem, spędzić w klubie. Między innymi dlatego, kadrowicze zagrali dziś tylko 45 minut. We Wronkach czekają nas cztery jednostki treningowe i mecz. Cóż, dla nas akcja derby zacznie się kilka dni później, czyli od czwartkowego ranka.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]