Podano datę inauguracji i liczbę drużyn w Ekstraklasie

Rozgrywki piłkarskiej Ekstraklasy rozpoczną się od trzeciej kolejki - 8 sierpnia. Decyzja została podjęta na spotkaniu przedstawicieli spółki Ekstraklasa S.A i PZPN. Wcześniej zdecydowano, że w rozgrywkach będzie uczestniczyło 16 zespołów. 

Za utrzymaniem dotychczasowej formuły rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy, z udziałem 16 drużyn, opowiedziała się we wtorek Rada Nadzorcza Ekstraklasy SA.

W przyjętej jednogłośnie uchwale Rada Nadzorcza podkreśliła, że w świetle przepisów zmiana liczby drużyn z 16 do 18, co rozważał Polski Związek Piłki Nożnej, nie jest możliwa bez zgody Ekstraklasy SA.

Ekstraklasa SA przeprowadziła analizę konsekwencji prawnych i ekonomicznych ewentualnego powiększenia ligi. Bilans okazał się zdecydowanie niekorzystny. Jak oceniła Rada Nadzorcza, zwiększenie liczby drużyn do 18 mogłoby skutkować: możliwością zaistnienia sporów, destabilizacją budżetów i pracy organizacyjno-sportowej w klubach oraz utratą wiarygodności Ekstraklasy S.A. jako spółki zarządzającej ligą zawodową.

- Zaplanowana na najbliższą sobotę i niedzielę druga kolejka piłkarskiej ekstraklasy nie odbędzie się. Mamy nadzieję, że rozgrywki rozpoczniemy w przyszłym tygodniu (9-10 sierpnia) - poinformował prezes Ekstraklasy S.A. Andrzej Rusko.

Decyzja o składzie Ekstraklasy zostanie podjęta po czwartkowym posiedzeniu Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy PKOl, który wyda orzeczenie w sprawie dwóch klubów - Zagłębia Lubin i Korony Kielce. Jeśli te kluby zostaną przywrócone na najwyższy szczebel rozgrywek Ekstraklasę prawdopodobnie opuszczą Piast Gliwice i Arka Gdynia.

- PZPN stał na stanowisku, że w piłkarskiej ekstraklasie powinno grać szesnaście zespołów. Ale teraz, decyzją Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy PKOl zostaliśmy postawieni pod ścianą, dlatego jednym z rozpatrywanych wariantów jest, wbrew stanowisku Trybunału, rozszerzenie rozgrywek do osiemnastu zespołów - powiedział rzecznik PZPN Zbigniew Koźmiński po zakończeniu obrad zarządu.

Koźmiński dodał, że Arka Gdynia i Piast Gliwice powinny rywalizować w najwyższej klasie rozgrywek.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online