Rivas pokochał złoto

Peruwiański obrońca Górnika Zabrze chce zdobyć mistrza Polski. Na koncie ma już jeden tytuł mistrzowski. Z Universtitario de Deportes sięgnął po koronę mistrza Peru. Teraz potomek Inków chce zdobyć złoto w Polsce. Willy Rivas ma nadzieję, że z Górnikiem Zabrze zrealizuje te plany. 

- Po to przyjechałem do Polski - mówi.

Zanim tu trafił rozmawiał na temat naszej ekstraklasy ze swoimi rodakami grającymi w Poznaniu. Hernan Rengifo, Anderson Cueto, Henry Quinteros występują w Lechu. Dwaj pierwsi zaliczyli w barwach Kolejorza jeden sezon, popularny "Kwinto" gra tu już dwa lata.

- W Bełchatowie też gra dwóch Peruwiańczyków - przypomina. Miał więc od kogo zasięgać informacji na temat nie tylko naszej ligi, ale i naszego kraju.

Niedawno pojawiła się plotka, że podobnie jak klubowy kolega Leo Markowski z Brazylii ma polskie korzenie. To jednak okazało się plotką.

Na razie w Polsce, mimo iż w Zabrzu został bardzo dobrze przyjęty przez kolegów z zespołu, czuje się nieco samotny. Niedługo to się zmieni. W przyszłym miesiącu przyleci z Peru do Polski jego sympatia. Być może gdy zaserwuje mu trochę peruwiańskich potraw humor mu się poprawi.

Wtajemniczeni twierdzą, że Rivas przy stole nie wybrzydza i jest wszystkożerny.

Rwie się do piłki

Ryszard Wieczorek, trener Górnika: - Początkowo mieliśmy spore problemy z komunikacją. Willy rozmawia tylko po hiszpańsku. Na szczęście język piłkarski jest dość uniwersalny i na boisku radzimy sobie bez problemy. Nieco gorzej podczas odpraw, ale z każdym dniem jest lepiej. Pod względem piłkarskim jest to bardzo dobry technik. Lubi grać piłką, rwie się do niej. Niezły przegląd pola i dośrodkowanie. Musi trochę popracować nad szybkością.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]