Pawelec odchodzi z Górnika

Już na wczorajsze śniadanie piłkarze Górnika dotarli do Salzburga, gdzie wczoraj zaczęli drugie i ostatnie zgrupowanie przed rozpoczynającym się za niespełna trzy tygodnie ligowym sezonem. Ekipa wyjechała z Zabrza autokarem w niedzielę około 22.00. 
Do końca ważyły się losy wyjazdu Mariusza Pawelca. Ostatecznie piłkarz został w Zabrzu, a wczoraj pojawił się na treningu Śląska Wrocław. W Górniku w nowym sezonie grał nie będzie. Dlaczego? - Między nami i Górnikiem Łęczna były rozbieżności dotyczące ceny za zawodnika. Nie doszliśmy do porozumienia. Nie wiem ile ma zapłacić za Mariusza Śląsk, ale widać, że będzie to wyższa kwota - twierdzi dyrektor sportowy Górnika, Krzysztof Hetmański.
Pawelec trafił do Zabrza rok temu na 12-miesięczne wypożyczenie. Grał na środku obrony, był wystawiany na prawej stronie defensywny, jednak w ciągu roku nie wywalczył miejsca w pierwszej jedenastce Górnika. Sporo czasu stracił też na leczeniu kontuzji. Zgodnie z umową sprzed roku zabrzanie za definitywny transfer mieli zapłacić Górnikowi z Łęcznej 700 tysięcy złotych. Do tego dochodziła prowizja dla menedżera piłkarza. Rozmowy trwały długo, Górnik (z Zabrza) chciał cenę obniżyć, kiedy do rozmów włączył się ten trzeci, czyli Śląsk. Jego oferta przebiła to, co proponował Górnik, więc Pawelec, który jeszcze w sobotę zagrał w sparingu w koszulce klubu z Roosevelta, zamiast do Austrii pojechał na Dolny Śląsk.
- Zawsze jest niedosyt, kiedy traci się zawodnika po roku wspólnej pracy, dzień przed zgrupowaniem. Musieliśmy jednak realnie ocenić sytuację - tłumaczy Hetmański. - Powiem tak, Mariusz to dobry chłopak i żal, że nie został w Zabrzu. Realnie oceniając miniony rok i kwotę, którą mieliśmy do zapłacenia, musieliśmy powiedzieć "nie".

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]