Portugalczyk nie dojedzie

Mariusz Pawelec to drugi piłkarzy, który rok temu trafił do Zabrza na zasadzie wypożyczenia, który ostatecznie w Górniku grał nie będzie. Już wcześniej klub rozstał się z Konradem Gołosiem. Chcąc mieć tych dwóch piłkarzy na zasadzie transferów definitywnych, Górnik musiałby wydać około 2 milionów złotych. 
Kto w zamian? Na pewno nie prawy pomocnik z Portugalii, który miał na ekipę czekać już w Austrii. Z jego transferu nic nie wyszło. Hetmański mówi krótko. - Jego finansowe oczekiwania były dla nas zbyt wygórowane, ale nie robimy z tego tragedii. Nikt przed sezonem nie zakładał rewolucji kadrowej w Górniku. Mówiliśmy o sprowadzeniu 2-3 piłkarzy. Dziś jest ich już czterech, a może będzie pięciu. Każdy może grać w pierwszej jedenastce, a więc podnieść poziom zespołu - mówi dyrektor sportowy Górnika, Krzysztof Hetmański. Z piątki, o której mówił są już z Górnikiem Przemysław Pirty, Dariusz Kołodziej i Leo Markowski, Brazylijski napastnik, mający polskich przodków. Czwarty, czyli Michal Vaclavik dojechał do Austrii wczoraj. Górnik jego nazwisko ukrywał przed światem bardzo długo. - To bardzo dobry bramkarz, który miał duży wpływ na wywalczenie przez Lubin mistrzostwa Polski. Straciliśmy Borisa Peskovica, ale jakość rywalizacji w bramce na pewno nie spadła. Jesienią o miano "numeru jeden" powinny rywalizować Sebastian Nowak i Vaclavik. Czech miał kontuzję, cały czas czekaliśmy na diagnozę stanu jego zdrowia. Jest ponoć wszystko w porządku, teraz jeszcze potrzebujemy opinii trenera Wieczorka i trenera Wojdygi. Nie interesuje nas roczny kontrakt. Taki mieliśmy z Peskovicem. Będziemy rozmawiali o dłuższym kontrakcie - twierdzi Hetmański. Dodajmy, że Vaclavik ma 31 lat. Pochodzi z Karviny, grał między innymi w Slavii Praga, Bohemiansie Praga i FC Brno. Ma 187 cm wzrostu.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]